Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Люди в погонах

Контролювати рожищенських дільничних їхній начальник навчився у слідстві
Капітан міліції Ігор Ісаков почав працювати начальником сектора дільничних інспекторів міліції Рожищенського РВ УМВС України у Волинській області нещодавно – у липні минулого року. До того був переведений ж на цю відповідальну посаду з іншої служби. Проте одразу почав цілком успішно виконувати нові посадові обов’язки – причому настільки, що цьогоріч ім’я і фото Ігоря Григоровича занесені на Дошку пошани УМВС. Деякими секретами та принципами роботи начальник СДІМ поділився з кореспондентом «Резонансу».

Там збір доказів – тут профілактика
Ігор Ісаков родом із села Луків Рожищенського району. Закінчивши школу-дев’ятирічку, продовжив навчання у ПТУ-28 в смт. Маневичі, де здобув спеціальність автокранівника. Потім була строкова армійська служба, причому потрапив Ігор у в/ч 4114 – у той час Національної гвардії, а нині Внутрішніх військ МВС України. Служба в основному полягала у фізичній та всілякій іншій підготовці, різноманітних навчаннях – звільнення заручників, затримання терористів тощо. Навіть розбивати цеглини головою навчився. Втім, залучалися гвардійці і до охорони громадського порядку під час концертів, футбольних матчів. Тож солдат мав нагоду ближче ознайомитися з роботою міліції.
Після демобілізації з Нацгвардії на вибір майбутньої міліцейської спеціальності вплинув той факт, що старший брат Ігоря Ісакова – за фахом юрист, закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, що у Харкові. Молодший брат теж поїхав до колишньої української столиці, тільки обрав заклад системи МВС – Харківський національний університет внутрішніх справ. Між іншим, юристами є не лише брати Ісакови, а й обидві їхні дружини, і ще й племінниця Ігоря Григоровича навчається на юрфаці.
Закінчивши навчання, Ігор Ісаков розпочав службу в Рожищенському РВ УМВС на посаді слідчого. У 2005-му був переведений на цю саму посаду до Маневицького райвідділу. А в липні 2009 року через сімейні обставини повернувся до Рожища – й Ігорю Григоровичу запропонували посаду начальника сектора дільничних інспекторів міліції, на що той погодився, як сам стверджує, із задоволенням.
З іншого боку, й за роботою у слідстві Ісаков трохи шкодує. З’ясовувати всі обставини кожного злочину, збирати докази, думати, приймати рішення, хто з громадян винен, а хто ні – ця відповідальна і серйозна робота була йому до душі. Звісно, перед службою дільничних інспекторів міліції стоять зовсім інші завдання.
І так само чудово зрозуміло, що служити в секторі ДІМ не легше, аніж у слідстві. По-перше, дільничний покликаний бути «універсальним міліціонером». По-друге, його робота пов’язана з постійним спілкуванням з особами, схильними до злочинів та правопорушень – зокрема з підобліковим елементом. На жаль, далеко не всі вони поважають – і навіть не завжди бояться – працівників міліції. Чимало громадян не лише дозволяють собі образливі висловлювання в бік людей у погонах, а й виявляють бажання застосувати силу – особливо випивши зайвого. Отже, робота дільничного є доволі ризикованою. Наскільки небезпечними бувають особи у стані сп’яніння, Ігор Ісаков добре знає з власного досвіду, адже декілька років тому при виконанні службових обов’язків отримав поранення.
Хтось із громадян після профілактичних бесід або покарання змінює свою думку, а хтось – не поспішає ставати на шлях виправлення. Але незважаючи ні на що, головне завдання дільничного – профілактика, профілактика і профілактика. Кожну людину слід направляти у правильне русло – розповісти, роз’яснити, наголосити.
Разом з тим практика свідчить, що для тих, хто слів не розуміє, необхідні інші засоби впливу. Приміром, зміни в нормативно-правових актах у бік збільшення суворості покарання. Адже багато хто припинив займатися самогоноварінням саме після того як було збільшено штрафи за це правопорушення.

«За себе і за того хлопця»?
За штатом у секторі ДІМ Рожищенського райвідділу УМВС 14 чоловік, однак у наявності – лише вісім. Приходить молоде поповнення, проте наразі дехто зі співробітників обслуговує аж дві дільниці (як у пісні співається, «за себя и за того парня»), а одна дільниця – це й так може бути 5-7 сільських рад. Окрім того, хтось із підрозділу завжди може захворіти, абсолютно кожен має право піти у відпустку. Тож можна собі уявити, наскільки великим є навантаження на одного працівника. Служба триває з ранку до ночі, а при потребі доводиться виїжджати на виклик і вночі.
Безперечно, колеги постійно допомагають один одному – зокрема на виїзд в основному відправляються по двоє, адже так безпечніше і для начальника СДІМ, відповідно, спокійніше.
Взаємодіють дільничні і з усіма іншими службами – коли треба зібрати матеріали, доставити людей у райвідділ тощо. Працівники оперативних служб, зі свого боку, теж допомагають дільничним – наприклад, можуть разом попрацювати на виїзді. А слідче відділення надає допомогу в юридичному плані.
Цікаво, яке питання для служби є більш болючим – некомплект чи матеріально-технічне забезпечення? Говорячи про останнє, розпочнемо зі становища зі службовими приміщеннями. Завжди приємно розповідати про хороше – і в даному випадку сказати є що: на території району є свій Будинок шерифа, розташований у селі Щурин. Цю дільницю обслуговує капітан міліції Рубік Олег Васильович, батько п’ятьох дітей. Як же інші дільничні? Ігор Ісаков запевнив кореспондента «Резонансу», що забезпечення опорними пунктами в районі – на найвищому рівні.
Менш радісною є ситуація із транспортом: на всю службу – один автомобіль і більше нічого. Зрозуміло, що важко сподіватися на щось ліпше в умовах постійного недофінансування з держбюджету всієї системи МВС. Проте хотілося б отримувати допомогу з боку місцевої влади – наприклад, у Маневичах знайшли можливість придбати для райвідділу п’ять скутерів...
Принагідно зазначимо, де рожищенським дільничним працюється найважче – в райцентрі, місті Рожищі. Тут і велика маса людей, і багато розважальних закладів. Добре, що трьом дільничним хоч завжди готові прийти на допомогу слідчо-оперативна група, патрульна служба.
Окрім того, роботу розважальних закладів було трохи обмежено в часі (скажімо, один нічний став працювати до 23:00) – і, за словами Ігоря Григоровича, це допомогло: замість зловживання спиртними напоями у громадських місцях, що часто-густо має негативні наслідки, люди почали йти по домівках.

Найважливіший показник – довіра людей
Із чим люди найчастіше звертаються до дільничного інспектора міліції, що найчастіше доводиться виявляти, припиняти та розкривати? Як констатує Ігор Ісаков – крадіжки, дрібні крадіжки, тілесні ушкодження різного ступеня важкості, насильство в сім’ї. Втім, звертатися громадяни можуть із найрізноманітніших питань. І кожного дня виникають ті чи інші неординарні ситуації.
На переконання начальника сектора ДІМ, найважливішим показником роботи підрозділу є довіра людей до працівників міліції загалом і до дільничних зокрема. Саме дільничні інспектори міліції завжди знаходяться найближче до людей, їх постійно бачать. Тим дужче хочеться, щоб їм якомога більше довіряли, зверталися по допомогу, повідомляли про правопорушення.
Повернімося до того, про що йшлося із самого початку: завдяки чому все-таки капітан міліції Ісаков одразу почав успішно працювати в новій службі? Виявляється, із самого початку далеко не все для нього було новим. Ще як служив слідчим у Маневичах, фактично навчав дільничних - підказував, як оформляти матеріали, як правильно діяти в тих чи інших ситуаціях, щоб усе було суворо в рамках закону, у відповідності з усіма вимогами, котрі ставляться до працівників міліції. Зараз займається тим самим, але вже як начальник СДІМ.
Окрім того, нині головним своїм обов’язком Ігор Григорович вважає контроль за якістю написаних дільничними матеріалів – як відмовних, так і тих, що передаються для порушення кримінальної справи. Звичайно, колишній слідчий у цьому орієнтується досконало.
Варто додати, що й методичні рекомендації та інша підтримка обласного керівництва ДІМ також суттєво допомогли новому начальнику дільничних і допомагають надалі.
Робота з особовим складом підрозділу аж ніяк не обмежується стінами райвідділу. Ісаков перевіряє їх і за місцем проживання: які в підлеглих житлові умови, чи все гаразд у сім’ї. Якщо вдома все добре, тоді й у службовій діяльності будуть хороші результати. Слава Богу, дружини довіряють чоловікам і, чекаючи їх додому ночами, розуміють, що в них така служба.
Андрій АНАТОЛЬСЬКИЙ
Фото автора
P.S.
Також читайте в "Подробицях" на тему "Люди в погонах":
Кадровик, який... затримує злочинців
Можна усі труднощі здолати, головне – бажання працювати
Категорія: Люди в погонах | Додав: nekrot (26.01.2010)
Переглядів: 2384 | Теги: Дошка пошани, слідчий, Рожищенський РВ УМВС, начальник дільничних

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту