Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Суд та діло

Вбивцю двох пенсіонерок засудили на довічне ув'язнення

"Волинські Новини"
Волинський апеляційний суд 9 червня 2010 року виніс вирок Миколі Козаку, який 24 січня ц.р. убив двох стареньких жінок у селі Грудки Камінь-Каширського району. "Дісталося" й начальнику місцевого райвідділу міліції.


Перше судове засідання відбулося 13 травня. Тоді заслухали свідків і розглянули речові докази по справі.

Микола Козак має дружину та четверо синів. Та жив окремо від них, у батьківській хаті. Єдиний дохід – пенсія. Тож часто допомагав сусідам по господарству.

Найчастіше допомагав він стареньким сестрам Анастасії та Євдокії Кузьмич. Рубав дрова, косив сіно. За його словами, жінки за поміч його годували, сало давали, молоко. Іноді й купували йому цигарки. Але грошей не давали за роботу.

У неділю, 24 січня цілий день чоловік пиячив. Знав він, що жінки також недавно отримали пенсію, ще й мали десь сховок – зібрали собі на смерть близько 10 тисяч гривень.

"Мене диявол схопив, і я задумав вбити тих бабів. Взяв ножа й молоток у кишеню. Напередодні баби сказали, що получили пенсію. Думав, знищу закривавлений одяг і мене не знайдуть. Щоб не було відбитків, одягнув на руки рукавицю та шкарпетку. Ішов по вулиці до них ховаючись, щоб ніхто не помітив. Було це десь біля другої години ночі", - розповідав Козак на допиті.

На стук у вікно вийшла з хати Анастасія. Спитала чоловіка, чого прийшов. На що він її ударив ножем.

На тілі жінки залишилось чимало колото-різаних ран. Під час слідства оперативники знайшли й ножа – він був зігнутий майже під прямим кутом. Як ніж зігнувся – чоловік узяв молоток. Жінка кричала, кликала сестру на допомогу. На крики вибігла з хати Євдокія в самій сорочці. Чоловік ударив її молотком по голові. Коли та впала – продовжував бити молотком, поки не побачив, що жінка вже нежива.

"Думав, що обидві померли, викинув молоток, зняв рукавицю і шкарпетку. І пішов у спальню, де стояла шафа. Там знайшов гаманець і забрав з нього гроші – всього там було шість гривень. В цей час до хати зайшла Настя. Я не мав чим її добити, тож пішов у кухню за коцюбою", - розповідав убивця.

Анастасія захищалася від нападника табуреткою. Та стільчик її не врятував від ударів. Перетягнув жінку на диван і там її добивав…

Колегія суддів Волинського обласного апеляційного суду на чолі з суддею Опейдою 9 червня 2010 року виголосила вирок. Миколу Козака було визнано винним у скоєнні злочину і засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна.

Суд задовольнив цивільний позов потерпілого і призначив стягнути з засудженого 4,2 тисячі гривень на користь позивача. А також з Миколи Козака у дохід держави буде стягнуто за судові витрати та проведення експертиз близько двох тисяч гривень.

Дісталося й Камінь-Каширському райвідділу УМВС. Апеляційний суд Волинської області виніс окрему ухвалу на адресу начальника Камінь-Каширського РВ УМВС. В ухвалі йдеться, що правоохоронці повинні покращити профілактичну роботу з особами, які зловживають алкогольними напоями.
Категорія: Суд та діло | Додав: nekrot (12.06.2010)
Переглядів: 1133 | Теги: позбавлення волі, вбивство, вирок, удар ножем, Камінь-Каширський РВ УМВС, в стані сп’яніння, суд, Апеляційний суд Волинської області

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту