Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Реалії

Чи дотримуються волиняни антиалкогольного законодавства?

Ірина НОВОСАД, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Нещодавно завдяки пропозиціям волинських правоохоронців в області було розроблено й подано на затвердження регіональну програму посилення протидії проявам пияцтва та алкоголізму на наступні три роки. Крім того, міліціонери запропонували новий механізм заборони продажу дітям слабоалкогольних напоїв. На щастя, обласні обранці дослухалися до порад працівників органів внутрішніх справ і таки заборонили продаж пива дітям до 18 років.

Як дотримуються нового антиалкогольного законодавства жителі обласного центру, працівники міліції разом із журналістами перевірили під час проведення чергового рейду.
Спочатку ми разом із працівниками патрульної служби міліції попрямували до Центрального парку відпочинку, де, зазвичай, із пляшкою пива чи горілки відпочиває багато людей. При вході до парку та на центральній алеї правопорушників не знайшли, однак коли подолали пагорб біля Стиру, перед нами розкрилася невтішна картина: на березі річки відпочивало близько 15 компаній. Найкмітливіші, помітивши працівників міліції, відразу ховали пляшки та вдавали, нібито вживають лише солодку водичку. Та все-таки без правопорушників не обійшлося.

Компанія 19-річних хлопців, до яких ми підійшли разом із міліціонерами, вперше чула про те, що в громадських місцях не можна пити пиво. Один навіть зателефонував до батька-юриста, щоб пересвідчитися у законності претензій з боку правоохоронців, але після телефонної розмови розчаровано погодився з міліціонерами. Хоча хлопці вживали алкоголь в парку, самі вважають, що це погано:

- Це дуже недобре. Я особисто погано до цього ставлюся. Звичайно, коли поряд ходять маленькі діти, намагаюся пива не пити, - зазначив один із відпочиваючих.

Позицію хлопця нібито поділяє багато підлітків Волині. Однак статистика свідчить про зовсім інше. Особливо насторожує невпинний ріст злочинності серед молоді, адже цьогоріч кількість злочинів, учинених підлітками у стані алкогольного сп’яніння, збільшилась на 7,5% порівняно з роком минулим. А щочетвертий злочин, скоєний дітьми, був спровокований вживанням алкоголю. За розпивання спиртних напоїв й появу у громадських місцях напідпитку до адмінвідповідальності з початку 2010-го притягли 93 підлітки. Крім того, складено 45 адмінпротоколів за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, 41 – за продаж спиртних напоїв дітям. Також порушено 3 кримінальних справи за ст. 304 (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) КК України, зокрема за втягнення підлітків у пияцтво.

Заступник командира взводу роти патрульної служби міліції Луцького МВ УМВС України у Волинській області Олександр Салівончик розповів, що щодня працівники міліції складають близько 5 адмінпротоколів за статтею 178 Кодексу України про адмінправопорушення. За словами правоохоронця, найбільше правопорушників скупчується на зупинках, скверах, у парках, прибудинкових дворах. З власного досвіду Олександр Салівончик зазначив, що серед порушників багато підлітків. Хоча сьогодні можна помітити й позитивну тенденцію до зменшення кількості адмінпротоколів щодо дотримання антиалкогольного законодавства, адже люди вже добре знають, що пити у громадських місцях заборонено законом.

Пересічні громадяни також проти, аби на вулицях розгулювали дорослі й діти з пляшкою пива у руках. Перехожі, яких ми опитали, стверджують, що для розпивання спиртних напоїв є спеціальні місця – кафе, бари, ресторани. Якщо це комусь і не по кишені, то це лише на краще, адже менше алкоголю потрапить до вашого організму.

Позиція людей зрозуміла – всі хочуть у майбутньому бачити здорову українську націю. Однак реалії не дуже втішають: протягом трьохгодинного антиалкогольного рейду працівники міліції склали 5 адмінпротоколів на порушників, серед яких було четверо підлітків, які вживали слабоалкогольні напої та горілку у парку, на зупинках і на лавочках у центрі міста. Вочевидь, ці люди не чули про заборону або просто її проігнорували.
Проте правоохоронці стверджують, що незнання закону не звільняє від відповідальності, тому вже цього року складено 1240 адмінпротоколів на „вуличних пияків”. Крім того, під особливим наглядом торговельні точки, де реалізовують алкогольні напої.

Продавець одного з літніх кафе у парку переконує, що неповнолітнім пива не продає та й приходять вони до неї рідко. Лариса стверджує, що до неї підлітки якщо й підходять, то вона їм нічого не продає - відразу відмовляє.

Виходить дивина: діти розуміють шкідливість алкоголю, у магазинах їм його не продають, влада забороняє розпивати спиртні напої у громадських місцях, а дитячий алкоголізм все одно невпинно зростає, а разом із ним збільшується кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння. Тому працівники міліції ще суворіше стежитимуть за дотриманням антиалкогольного законодавства у нашій області.

Читайте також:
Нарешті пиво визнано алкоголем
Категорія: Реалії | Додав: nekrot (06.05.2010)
Переглядів: 1339 | Теги: кримінальна справа, КК України, в стані сп’яніння, алкогольні напої, КУпАП, пиво, заборонено, неповнолітні, адміністративна відповідальність

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту