Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Актуально

Із Днем нотаріату всіх винуватців свята!

Надія КУЗЬМІЧ, голова обласного відділення Української нотаріальної палати
Нинішнього року вперше відзначається професійне свято - День нотаріату. Це є свідченням офіційного визнання щоденної копіткої праці й 130 нотаріусів Волині, які стоять на захисті прав та інтересів як юридичних, так і фізичних осіб.


На сьогодні в області діє 21 державна нотаріальна контора, де працює 36 нотаріусів та створено 20 нотаріальних округів, у яких надають допомогу людям 94 приватних нотаріуси. Лише за перше півріччя цього року нотаріальними установами області вчинено 115616 нотаріальних дій, з них 31400 - державними нотаріусами. Середнє навантаження на одного державного нотаріуса по області становить понад 980 нотаріальних дій, на приватного - 896. Нотаріусами державних нотаріальних контор стягнуто державного мита на суму 506428 гривень, за надання додаткових платних послуг правового і технічного характеру державними нотаріусами отримано 716517 гривень. У приватних нотаріусів ці показники удвічі більші.

Кращими за кількістю і якістю послуг правового і технічного характеру є Нововолинська, перша Луцька, Іваничівська, Турійська держнотконтори. Високопрофесійні нотаріуси, як правило, знані й шановані люди в своїх округах. Французький класик літератури Оноре де Бальзак про нотаріусів писав так: "Є в ньому щось і від священнослужителя, і від судді, від чиновника і адвоката". Бути незалежним радником, радитися з честю, керуватися справедливістю, працювати достойно - ці давні заповіді сьогодні актуальні і для нотаріусів Волині.

Честі бути занесеними до "Золотої книги нотаріату України" удостоєні заслужений юрист України Раїса Матвіюк, Галина Зінчук, Елеонора Лобас, Лідія Сушик, Світлана Трохимчик, Аліна Хвещук, Ірина Перчук.

Зважаючи на важливість реформування нотаріату, Міністерством юстиції України видано низку наказів щодо врегулювання деяких питань нашої діяльності. Керуючись ними, лише за останніх 9 місяців проведено три семінари з нотаріусами області. Активно працює методична рада при обласному відділенні. Її мета - вироблення рекомендацій єдиного підходу щодо практики застосування законодавства, поліпшення правового обслуговування населення тощо. Спільно з відділом нотаріату головного управління юстиції проводимо семінари, практикуми, здійснюємо перевірки організації діяльності нотаріальних установ та інше.

Представники вільних незалежних професій, до яких належать і нотаріуси, знаходяться у довірливих стосунках зі своїми клієнтами, і тому несуть особливу персональну відповідальність за результати своєї діяльності перед клієнтами, представниками своєї професії та державою і працюють на засадах організаційної та економічної незалежності. Вони проявляють високий професіоналізм і чесне служіння захисту прав та інтересів громадян і держави. Заслуговують теплих слів за відданість своїй професії Тетяна Ариванюк, Ніна Ходачинська, Алла Ляленко, Таїсія Островська, Раїса Павлюк, Юлія Троць та багато інших. Сьогодні у нотаріаті працюють династії нотарів Губиків, Ариванюк, Ходачинських, Сушиків, Гутів, Четвергових, Горбатюків, Горбачуків. Всі вони чесно і добросовісно виконують свої обов'язки.

Від редакції "Резонанс.Волинь". А наш колектив передає привіти і щирі вітання із професійним святом нотаріусам - пенсіонерам органів внутрішніх справ Ірині Дехтярук та Вірі Ващук.
Категорія: Актуально | Додав: nekrot (02.09.2010)
Переглядів: 1943 | Теги: пенсіонери ОВС, День нотаріату

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту