Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Актуально

Чупакабрами людська уява зробила звичайних собак?

Наталія КРАВЧУК, газета "Високий Замок"
На заході України все частіше говорять про появу загадкової істоти-вампіра, котра душить кролів та випиває з них кров. На карті до "помічених" чупакаброю Тернопілля та Львівщини приєдналися сусіди – Рівенщина і Волинь. Уже є чимало свідків, котрі стверджують, що на власні очі бачили невидане чудовисько ростом з людину з величезними кігтями. Декотрі навіть потерпіли від пазурів таємничого звіра. Проте ні хитрощі мисливців, ні професійні облави правоохоронців поки що не допомогли впіймати цю хижу тварину...


Зокрема, невідомий вампір подушив та випив кров у кількадесяти кролів у різних господарствах Здолбунівського району. Приблизно в той же час хтось повбивав кролів і в Іваничівському районі на Волині. Клітки, де селяни тримали живність, були понівечені – замки зламані, повиривані дошки. Тільки істота, що має неабияку силу, могла таке вчинити.

Днями почула ще один факт хазяйнування таємничого звіра. Надія Піпко із села Прилуцьке Ківерцівського району, що за кілька кілометрів від обласного центру Волині, розповіла: подібна пригода трапилася на її обійсті років сім тому. Тоді про чупакабру в Україні не чули. Тож господиня "приписала" розправу над її кролями психічно хворій людині.

– Було літо, ми з чоловіком на світанку зібралися до лісу по гриби. Але вийшли на подвір’я і жахнулися. Матінко! Посередині лежала гора... наших кролів. Мертві тушки були акуратно складені одна на одну. Звісно, до лісу ми вже не пішли. Стали гадати, хто ж так похазяйнував? Було відкрито шість кліток. У деяких двері повиривали "з м’ясом", у деяких – акуратно познімали з металевих петель. В інших клітках, куди так і не змогли добратися до кроликів через дверцята, були повиривані збоку дошки. Невідома істота вбила 15 кролів. Вціліли тільки тваринки у верхніх клітках. Там на дошках залишилися глибокі сліди від чиїхось кігтів. Вже по цьому можна було судити: на кролів напало щось розміром з величезного, як теля, пса, – пригадує жінка.

Аби вберегти іншу живність від непроханого нічного гостя, господарі повністю переробили клітки. Поставили металеві піддони, дошки понабивали у два шари, укріпили дверцята і навісили нові замки.

Ми попросили прокоментувати ці події Ярослава Омельковця, доцента кафедри зоології Волинського національного університету імені Лесі Українки:

– Звісно, є невідомі науці види тварин. Але що чупакабра – якийсь мутант, малоймовірно. Історія з цією загадковою істотою, швидше за все, результат людської уяви. Начиталися про неї у пресі чи надивилися телепередач. Що дехто нібито її бачив, то, можливо, йдеться про якусь хвору екзотичну тварину, що втекла з приватного звіринця, чи навіть звичайного пса, ураженого лишаєм. Згідний: видовище малоприємне. А щодо того, що хтось душить кролів і випиває з них кров, то це може бути робота хижаків. Зокрема, тхора чи кам’яної куниці. Років 27 тому у Луцькому районі – в селах Усичі, Буяни та інших – була подібна "пошесть". Хтось просто акуратно відчиняв дверцята кліток, де люди тримали кролів, витягував тварин, убивав і акуратно складав на купки. Тоді говорили про зловмисника (людину), який мститься селянам. Невдовзі його впіймали. Це був... собака. Дверцята він акуратно відчиняв лапами і носом. Після того, як шкідника знищили, масова загибель кролів припинилася.

...Нагадаємо: чупакабра (від ісп. chupar – "смоктати" і cabra – "коза") – фантастична тварина, якій приписують вбивства кіз, кролів та іншої свійської живності через знекровлення. Достовірних наукових свідчень, що підтверджують існування цієї тварини, немає. За однією із версій, чупакабра втекла із секретної військової бази США, де проводилися генетичні експерименти. Вперше її бачили у Пуерто-Ріко у 1975 році.

Посилання: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=82451
Категорія: Актуально | Додав: nekrot (23.04.2010)
Переглядів: 1245 | Теги: собака, чупакабра

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту