Ветеран і син працівника міліції – лауреати "Людини року Волинського краю"
Газета "Резонанс"Церемонія нагородження премією "Людина року Волинського краю 2009" була оформлена в кращих традиціях "червоних доріжок": ведучі змінювали одяг між антрактами, над сценою – неонові вогні, гості – в "парадних" шатах, а ще – пряма телетрансляція і статуетки золотистого кольору.
Переможцем у номінації "Подвиг Волині" став учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні Петро Маклаков. Як уже розповідала газета "Резонанс", Петро Петрович визволяв наш край від німецько-фашистських загарбників, а після демобілізації з лав Збройних сил служив у слідчому відділі Управління внутрішніх справ області. Наш колега з "Волинських Новин" звернув увагу на те, як чепурили 88-річного, але вічно молодого душею аксакала перед початком церемонії, допомагаючи вішати на груди ордени. Ветеран закликав зал "цінувати та понад усе любити свою Батьківщину, адже вона у людини одна".
Проте лауреатами виявилися не один, а два мешканці міста Луцька, які мають стосунок до волинської міліції. Звання "Юний талант року" отримав письменник Олександр Корнейко. Його батько – начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВС України у Волинській області підполковник міліції Микола Корнейко – зізнається: надія, що син піде по його стопах, ще є. Адже молодий письменник учиться в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка на юридичному факультеті. Між іншим, найкращим правоохоронцем року став заступник начальника управління Служби безпеки України в області Сергій Вознюк, а найліпшим правозахисником – перший заступник голови Апеляційного суду області Олександр Фідря. Останній зізнався, що "якщо таке звання дають судді – це дає підстави стверджувати, що в правоохоронній системі України не все так погано".
Звання "Громадський діяч року" отримала депутат Луцької міської ради та голова Волинської обласної організації Союзу українок Любов Ганейчук. Добрі діла відомого бізнесмена і мецената Олега Чернецького оцінили, нагородивши його званням "Громадянин року".
Найкращим спортсменом 2009-го став чемпіон XXI Дефлімпійських ігор з кульової стрільби Олександр Колодій. Юнак подякував за визнання і зізнався: "Повірте, я дуже старався, щоб у Тайвані замайорів прапор України".
Семирічній Анні Войцехівській із села Голоби Ковельського району зал аплодував стоячи. Не зважаючи на юний вік, дівчинка минулої зими врятувала свою подругу з крижаної води. Дівчинка ніяковіла від великої уваги.
В номінації "Митець року" переміг реставратор Холмської ікони Божої Матері Анатолій Квасюк.
Отримувати звання "Інформаційний проект року" вийшла на сцену ведуча та автор програми "Місто" Наталія Бащук. Її незмінний напарник Юрій Макаров як і зазвичай усе знімав. Найкращим журналом визнали всеукраїнський суспільно-політичний і літературно-мистецький журнал "Волинь" Анатолія Якубюка. Інші "медійні" перемоги розділили Волинська обласна державна телерадіокомпанія та газета "Волинь-нова" в номінації "Інформаційний лідер Волинського краю". А Сергій Орлов з ВОДТРК та Ігор Чуб з тижневика "Віче-інформ" перемогли в номінації "Професіонал року".
Ще один журналіст, головний редактор газети "День" Наталія Івшина, яка родом з Волині, отримала нагороду "Гордість Волині". Івшина зізналася, що незважаючи на те, що давно виїхала до столиці, завжди пам’ятала про своє коріння.
"Мецената року" директора ВКФ "Домінанта" Леоніда Джулінського на сцені квітами закидали діти, а скульптора Василя Рижука, який засІяв чорнобривцями більше ста кілометрів та здобув звання "Вчинок року", вітала когорта жінок.
В номінації "Гуманна справа року" перемогли дві події: різдвяний благодійний марафон "Бог багатий милосердям" та марафон "Незрячій дитині – тактильну книгу". Архієпископ Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл, який отримував нагороду за різдвяний марафон, зазначив, що намагається "не світити" добрі діла, адже "якщо на землі отримати всі нагороди, на небі не дадуть більше нічого".
Міським головам Володимира-Волинського та Нововолинська Віктору Сапожнікову та Петру Саганюку нагороду "Виправдана надія року" вручала голова Європейської партії України на Волині Олена Голєва, котра як чесна партійка прийшла із символікою ЄПУ.
Бізнесменом року визнали директора ТзОВ "Ідея" Віктора Козака, підприємством року стали ТзОВ "Західагротранс" та ТзОВ "Волинь-Кальвіс", підприємством року будівельної галузі визнали вкотре − ВАТ "Луцьсантехмонтаж № 536". А статус "Бізнес-леді року" отримала директор ТЦ "Пан Буд" Галина Панасюк, яку зі сцени піснею привітав її син.
Професіоналом у галузі науки – визнали декана технологічного факультету ЛНТУ Ярослава Мольчака, який заявив, що нічого б не було, якби не наука. У галузі медицини визнали найкращим голову Асоціації підприємців у галузі медицини та фармації Волині Миколу Цюха, а у галузі освіти – філолога Світлану Богдан. Найкращим комунальником визначили директора КП "Луцьктепло" Рустама Дячука.
Директор обласної філармонії Сергій Єфіменко отримав "крило" як "Діяч культури року", "Подією року" визнали відзначення 20-річчя фестивалю "Оберіг", а володарем номінації "У дзеркалі сцени" став режисер-постановник Волинської обласної філармонії Еділ Ольшевський.
Між врученням нагород глядачів розважали барабанний оркестр, артисти балету, танцюристи та навіть народний артист України Тарас Петриненко.