Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Така служба

У патрульної служби днями - професійне свято

Ірина НОВОСАД, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Патрульно-постова служба є головною ланкою міліції в сфері охорони громадського порядку в містах та інших населених пунктах. Можливо, на перший погляд цього не помітно, але від ефективності її діяльності в основному залежить стан охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю. Першими, кого ми зустрічаємо на вулиці в міліцейській формі, є патрульні наряди міліції. В нічну пору доби саме вони проходять вулицями сотні кілометрів, аби пильно оберігати спокійний сон громадян.

Дуже часто від населення можна почути нарікання на адресу цього підрозділу, однак мало хто знає, з якими труднощами пов’язані робочі будні звичайного патрульного міліціонера.
Не випадково минулий 2009 рік був оголошений «Роком патрульно-постової служби». У Міністерстві внутрішніх справ добре розуміють, наскільки важливо підіймати імідж працівників у погонах та довіру населення до них. Тому МВС України здійснило цілий комплекс заходів із реорганізації цієї служби: удосконалено її організаційну структуру; в обласних управліннях створено апарати управління цією службою; утворено стройові підрозділи, призначені винятково для охорони правопорядку в громадських місцях, "пости довіри" тощо.
Заступник начальника УМВС – начальник міліції громадської безпеки УМВС України у Волинській області полковник міліції Микола Шкуропат (на фото) назвав патрульну службу «кузнею кадрів», адже саме в цьому підрозділі велика плинність трудового персоналу. Микола Іванович пов’язує це перш за все з тим, що тут міліціонери випробовують свої сили, безпосередньо працюють з людьми, тому в них з кожним днем накопичується все більший багаж практичних знань та навичок, що не залишається поза увагою керівників інших міліцейських служб. До речі, нинішній начальник міліції ГБ області також починав свою службу в міліції саме з роботи в патрульному підрозділі.
Звісно, «пепеесники» ніколи не забувають про покладені на них обов’язки, а це – забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав, свобод і законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона громадського порядку і громадської безпеки; виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили; захист власності від протиправних посягань.
Зокрема на Волині сьогодні у структурі органів внутрішніх справ функціонують 18 підрозділів патрульної служби (1 рота, 17 груп) із загальною штатною чисельністю 146 посад. Щодня на патрулювання вулиць міст та інших населених пунктів залучається 44 піших та 8 автомобільних нарядів.
На думку правоохоронців, попередження правопорушень нарядами патрульно-постової служби досягається перш за все тим, що сама присутність на вулицях чи в інших громадських місцях постового або патрульного міліціонера у встановленій формі одягу стримує нестійких осіб від їх (правопорушень) вчинення. Патрульні і постові наряди зобов'язані виявляти причини та умови, які сприяють вчиненню злочинів та інших правопорушень, у межах своєї компетенції вживати заходів щодо їх усунення, брати участь у правовому вихованні населення та проводити профілактичну роботу серед осіб, схильних до вчинення правопорушень.
Тому з метою запобігання злочинам наряди міліції в межах поста або маршруту зобов'язані забезпечувати спостереження за місцями найбільш вірогідного їх вчинення, можливої появи і переховування злочинців, а також проживання осіб, умовно засуджених і умовно звільнених з місць позбавлення волі.
Ще однією важливою функцією нарядів патрульно-постової служби міліції є боротьба з правопорушеннями неповнолітніх та запобігання вчиненню ними злочинів.
Недоглянутість дітей є причиною скоєння ними таких правопорушень, як вживання спиртних напоїв, хуліганство, крадіжки, грабежі, і веде до зростання серед них травматизму. Тому наряди патрульно-постової служби зобов'язані, по-перше, припиняти злочини, по-друге, виявляти осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність, пияцтво, наркоманію, проституцію, азартні ігри, інші антигромадські дії.
На переконання Миколи Шкуропата, патрульна служба є обличчям міліції, адже вона постійно серед людей і завжди найперша приходить на допомогу. Крім того, Микола Іванович зазначив, що начальник УМВС України у Волинській області генерал-майор міліції Віктор Швидкий приділяє неабияку увагу організації роботи патрульної служби та піклується про підвищення її іміджу. Це приносить свої результати: за добу „пепеесники” знаходять від 5 до 10 викрадених мобільних телефонів, а загалом протягом 2009 року ними розкрито 238 злочинів, припинено понад 5 тисяч адміністративних правопорушень.
Безперечно, існують і проблеми, які в першу чергу пов’язані з фінансуванням та матеріально-технічним забезпеченням, проте незважаючи на це, міліціонери ніколи не забувають про свій професійний обов’язок.
Керівництво УМВС вітає патрульну службу з їхнім професійним святом та бажає міцного здоров’я, людського щастя, нормованого робочого дня. Нехай усі патрулі повертаються з чергування у повному складі й ніколи не втрачають пильності.
Категорія: Така служба | Додав: nekrot (25.02.2010)
Переглядів: 1754 | Теги: патрульна служба, УМВС України у Волинській області, Микола Шкуропат, міліція громадської безпеки

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту