Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Така служба

Небезпечна праця міліціонерів – під державним наглядом

Юлія РЕПЕТУХА, Аліна САВЛУК, студентки ВНУ ім. Лесі Українки
Про те, якою важкою та небезпечною є служба в органах внутрішніх справ, на сторінках газети "Резонанс" та інтернет-видання "Резонанс.Волинь" сказано багато. Одначе досі практично не йшлося про організацію охорони праці в органах та підрозділах волинської міліції, заходи, що здійснюються з метою запобігання травматизму, захворюванням і загибелі співробітників, тощо. На всі відповідні запитання охоче відповів провідний спеціаліст з державного нагляду за охороною праці УМВС України у Волинській області Олександр Романчук.

– Олександре Степановичу, які основні завдання покладені на ДНОП УМВС?

– Це в першу чергу забезпечення державного нагляду за охороною праці та технічного нагляду за обладнанням підвищеної небезпеки в органах і підрозділах ОВС, які знаходяться на території області. Також, попередження випадків травмування, загибелі, професійних захворювань людей, а також проведення розслідування у разі їх виникнення в УМВС області та підпорядкованих йому підрозділах.

Державний нагляд за охороною праці Управління реалізує державну політику в галузі охорони праці в органах і підрозділах внутрішніх справ, у військовій частині внутрішніх військ, у навчальних та медичному закладах, науково-дослідній установі, вивчає та аналізує умови праці (служби) і здійснює періодичний контроль за їх діяльністю щодо виконання ними правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження життя і здоров’я працівників.

– Як оцінюєте роботу ДНОП за сім місяців поточного року? Які напрями роботи потребують доопрацювання?

– Протягом семи місяців поточного року Державним наглядом за охороною праці управління здійснювався технічний нагляд за дотриманням вимог діючого законодавства, наказів, вказівок, положень, норм, інструкцій та інших нормативних актів з питань безпечної експлуатації підконтрольних об’єктів та охорони праці у підрозділах системи МВС України, які розташовані на території Волинської області.

З метою запобігання випадкам травматизму та недопущення аварій, ДНОП УМВС за звітний період проводились інспектування підрозділів, за результатами яких складались відповідні матеріали.  Також під час інспектувань перевірялось обладнання підвищеної небезпеки (водогрійні котли, пасажирські ліфти та вантажопідіймальні механізми).

Завдяки вжитим заходам за 7 місяців 2010 року не допущено аварій та нещасних випадків під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

Щодо напрямів роботи, які потребують доопрацювання, то з боку ДНОП буде посилено державний нагляд за об’єктами підвищеної небезпеки. Окрім того, планую більше уваги приділяти пропаганді безпечних умов праці. Адже дуже часто працівники ОВС та й самі керівники підрозділів не обізнані з вимогами нормативно-правовими документами з питань охорони праці.

– Ви вже другий рік на посаді провідного спеціаліста – на Вашу думку, чи змінилося ставлення керівників галузевих служб, структурних підрозділів та МРВ УМВС до питань ведення безпечної праці?

– Так, незабаром два роки, відтоді як мене було призначено на цю посаду. Можу сказати, що було різне ставлення з боку керівників усіх рівнів до питань охорони праці. Хочеться зазначити, що належну увагу даному напрямку діяльності приділяє заступник начальника Управління полковник міліції Олександр Соколюк, який є куратором ДНОП, і це дисциплінує керівників та спонукає їх уважно ставитись до проблем безпеки праці.

Відрадно, що на сьогодні багато керівників галузевих служб, структурних підрозділів та МРВ УМВС усвідомлюють важливість питання охорони праці, виявляючи бажання на належному рівні утримувати будівлі, приміщеня та створювати належні умови праці для особового складу, і кількість їх зростає, що вселяє оптимізм.

– Цього року з 22 по 28 квітня  в УМВС проводився Тиждень охорони праці. Що було зроблено ДНОП?

– Дійсно, в Управлінні МВС України у Волинській області та його структурних підрозділах, галузевих службах і МРВ з 22 по 28 квітня  нинішнього року з метою привернення уваги до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та в побуті проведений Тиждень охорони праці з нагоди Дня охорони праці. Під час проведення Тиждня охорони праці здійснені відповідні заходи, зокрема – проведені загальні збори трудових колективів, де проаналізований стан безпеки і охорони праці, відзначені працівники, які сприяли покращенню охорони праці; проаналізований стан травматизму, фінансування охорони праці та усунення наявних порушень законодавства з охорони праці (виконання виданих приписів тощо). В ході проведення заходів забезпечено належне утримання територій, ефективну і безпечну експлуатацію будівель, споруд та приміщень, додержання вимог законодавства з охорони праці на робочих місцях. Також проведені заняття та інструктажі з питань профілактики трвматизму, спрямовані на  культуру, безпеку та охорону праці. Крім цього, міськрайвідділам, структурним підрозділам та галузевим службам запропоновано розробити плани заходів профілактики травматизму невиробничого характеру. А також відповідним наказом були заохочені співробітники УМВС області з нагоди Дня охорони праці.

Окрім цього, під час проведення Тижня охорони праці та щоденно велика увага приділяється рівню знань співробітників з безпеки праці, їхній трудовій дисципліні, естетичному оформленню виробничих, службових та побутових приміщень, забезпеченню працюючих необхідними засобами індивідуального захисту.
Категорія: Така служба | Додав: nekrot (11.08.2010)
Переглядів: 1401 | Теги: запобігання, УМВС України у Волинській області, ДНОП, Держнаглядохоронпраці

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту