Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Така служба

Молодий колектив справляється з великим обсягом роботи
6 лютого дізнавачі відзначають День служби

Робота співробітників служби дізнання полягає у досудовому розслідуванні злочинів невеликої та середньої тяжкості. Дізнавач порушує справу, розслідує її до встановлення особи, після ідентифікації фігуранта має вкластися в 10 днів для передачі матеріалів слідчому, який уже в свою чергу пред'являє обвинувачення та закінчує слідство. Також однією з функцій працівників дізнання є проведення невідкладних слідчих дій у кримінальних справах, порушених за вчинення тяжкого та особливо тяжкого злочинів, після чого справа, теж протягом десяти діб, передається до слідчого підрозділу. Коротше кажучи, робота полягає у проведенні процесуальних дій із встановлення обставин злочину і винних у його вчиненні осіб, а також прийняття відповідних рішень у кримінальній справі. На Волині найбільший обсяг такої роботи виконують працівники сектора дізнання Луцького міськвідділу УМВС України в області.
– Дізнавач зобов'язаний провести всі необхідні та можливі першочергові слідчі дії, – говорить начальник сектора дізнання Луцького МВ УМВС капітан міліції Володимир Костанюк. – Дати доручення працівникам оперативним служб, допитати потерпілих, призначити експертизи. Кримінальні справи, порушені за фактами злочинів невеликої та середньої тяжкості, перебувають у провадженні служби дізнання протягом двох місяців; якщо протягом цього терміну особу підозрюваного не встановлено, провадження зупиняється і справа передається прокурору для перевірки.
– Володимире Володимировичу, кримінальні справи за фактами яких злочинів розслідувати найважче?
– Як правило, за фактами хуліганства. Під час вчинення цього злочину присутня велика кількість осіб, що вимагає проводити значний обсяг слідчих дій. Взагалі ж усе залежить від обставин того чи іншого злочину. В кожній справі необхідний свій підхід, кожна по-своєму складна, однакових справ немає...
– Наскільки часто дізнавач особисто розкриває злочин?
– Рідко. На плечі кожного дізнавача лягає велике навантаження, тут аби якісно провести всі слідчі дії.
– Наскільки успішно Ваш підрозділ справляється з поставленими завданнями?
– У січні нинішнього року нами прийнято до провадження 192 кримінальні справи. Передано за підслідністю – 63, з них по 44-х встановлені особи, винні у скоєнні злочинів. По 66-ти справах зупинено провадження в порядку ст.206 п.3 Кримінально-процесуального кодексу України.
Протягом минулого, 2009 року прийнято до провадження 1754 кримінальні справи, передано за підслідністю – 685, з них по 315-ти встановлено особу, що скоїла злочин, зупинено 1055 справ. Залишок становить лише 15 кримінальних справ – отже, рік ми закінчили з хорошими показниками.
Окрім того, було передано до суду 50 протокольних форм за протокольним провадженням, передбаченим ст.430 КПК України.
– Скільки працівників у секторі дізнання? Колектив, напевно, молодий?
– За штатом – 14 чоловік. 80 відсотків особового складу працює менше року. З нових працівників найкраще себе зарекомендували лейтенанти міліції Луцик Ірина Володимирівна (на фото - авт.) і Демчук Оксана Миколаївна.
– Ваш підрозділ – "кузня кадрів" для слідства?
– Заступник начальника відділу – начальник слідчого відділу Луцького МВ УМВС є нашим куратором, і, звичайно, він може запропонувати дізнавачеві, який добре несе службу, перейти у слідство. А я, навпаки, з 2004-го по вересень 2007 року працював слідчим – і звідти прийшов на посаду начальника сектора дізнання.
– Либонь, служба забирає у дізнавачів дуже багато часу, змушує багато працювати надурочно?
– Стараємося дати людям відпочити. Але вихідних у нас дійсно набагато менше, ніж у цивільних осіб. Ми повинні весь час стояти на сторожі правопорядку, адже складали присягу.
Роман ЛУЦЮК
Фото автора
P.S.
Редакція газети "Резонанс" та інтернет-видання "Резонанс.Волинь" поздоровляють із професійним святом усіх працівників служби дізнання УМВС України в області.
Категорія: Така служба | Додав: nekrot (06.02.2010)
Переглядів: 1865 | Теги: колектив, Луцький МВ УМВС, розслідування, слідство, служба дізнання

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту