Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Така служба

"Грифон" на сторожі безпеки кримінального судочинства

Іванна КОВАЛЬЧУК, студентка ВНУ ім. Лесі Українки
Тих, хто скоює вбивства, заподіяння тілесних ушкоджень, грабежі та інші злочини, звичайно, карають позбавленням волі від декількох років аж до довічного. Проте судові органи, які мають справу зі злочинним світом, самі потребують захисту. Аби забезпечувати його найкращою мірою, за розпорядженням Кабінету Міністрів України в 1997 році у структурі органів внутрішніх справ створено спеціальні підрозділи судової міліції "Грифон".


Саме на них покладено забезпечення належної охорони приміщень судів та громадського порядку під час здійснення правосуддя, здійснення спеціальних заходів щодо забезпечення особистої безпеки суддів та членів їх сімей, а також охорони майна, що їм належить – у тому числі шляхом видачі суддям зброї та інших засобів індивідуального захисту, встановлення сучасних засобів охоронної сигналізації у приміщеннях, де проживають судді та їх сім'ї.

Рота судової міліції "Грифон" діє і на території обласного центру Волині. В інтерв'ю з нагоди Дня служби, який судова міліція відзначає 23 липня, кореспонденту "Резонансу" розповів про діяльність підрозділу командир роти капітан міліції Олег Бардась.

– Олеже Володимировичу, які завдання стоять перед судовою міліцією? Котрі з них є найважливішими?

– Завдання спеціальних підрозділів судової міліції "Грифон" МВС України визначені чинним законодавством. На першому плані стоїть забезпечення охорони громадського порядку в приміщеннях судових установ Волинської області та безпеки суддів, працівників суду, правоохоронних органів – осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. Ми забезпечуємо державний захист суддів та працівників суду, охорону приміщень суду, припинення проявів неповаги до суду, забезпечення особистої безпеки уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, проведення оперативно-розшукових заходів, охорону громадського порядку.

– Як ваші підлеглі забезпечують охорону учасників кримінального судочинства?

– На забезпечення заходів безпеки залучаються найбільш підготовлені та фізично розвинені працівники. Для здійснення цих заходів співробітники міліції повинні передбачити різні ситуації, в будь-якій із них приймати правильні і швидкі рішення в разі будь-якої загрози охоронюваній особі. Щоб забезпечити охорону громадського порядку в судових установах та приміщеннях суду, щоденно залучаються в середньому 40-45 працівників спецпідрозділу. У своїй поведінці при здійсненні вищезгаданих заходів вони повинні керуватися Конституцією, законами України, наказами, посадовими інструкціями. Не повинні завдавати шкоди громадянам ні фізичної, ні психологічної, ні моральної.

– Яким є особовий склад підрозділу?

– У підрозділі служить 81 працівник. До 80% мають вік від 20 до 30 років, тобто в цей час колектив наш молодий. Велику увагу приділяємо навчанню особового складу – підвищенню професійного та освітнього рівня.

– Хто з працівників заслуговує найбільшої поваги та похвали?

– В першу чергу це заступник командира спецпідрозділу майор міліції Павлюк Богдан Анатолійович, інспектор аналітичної групи майор Антонюк Тамара Володимирівна, капітан Ковальчук Валерій Леонідович, прапорщик міліції Кравець Сергій Адамович, старший сержант Сищук Леонід Степанович. Усі вони сумлінно виконують свої завдання та обов'язки.

– Олеже Володимировичу, ви за час служби отримали чимало заохочень, минулого року були занесені на Дошку пошани УМВС України в області. Це для вас особлива гордість чи частина вашої роботи?

– Так, я отримував досить багато грамот, подяк, нагород УМВС та МВС. Звичайно, горджуся тим, що занесений на Дошку пошани. Кожна людина цим гордилася б. Для мене це не є частиною роботи, оскільки працюю не для того, щоб отримувати нагороди: в першу чергу я працюю для людей.

– Як ви вважаєте, яке майбутнє чекає на ваш підрозділ, і чи будуть ті чи інші зміни в роботі?

– Майбутнє буде великим, адже питання забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, учасників кримінального судочинства, членів їх сімей та близьких родичів на сьогодні перебуває на державному рівні, тому що ще виникають загрози життю та здоров'ю вищезгаданих категорій громадян. З кожним роком у нас покращується матеріально-технічне та грошове забезпечення. Зазнає оновлень і нормативно-правова база щодо діяльності "Грифону". На мою думку, зміни будуть – і будуть у кращу сторону. Також надіємося на збільшення кількості штатних посад.

– Чого б ви побажали з нагоди Дня судової міліції всім працівникам?

– Хотів би побажати працівникам підрозділу, а також тим, хто вже у відставці, здоров'я, родинного затишку, щастя. Щоб усі працівники міліції поверталися зі служби додому живими і здоровими. Успіхів у роботі та всіх гараздів у родинному колі.
Категорія: Така служба | Додав: nekrot (23.07.2010)
Переглядів: 2963 | Теги: УМВС України у Волинській області, День служби, Дошка пошани, судова міліція, СРСМ Грифон УМВС

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту