Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Така служба

Через відділ комплектування проходить кожен міліціонер

Юлія ЛОКОТЬКО, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Кожен, хто вирішив пов’язати своє життя з міліцією, в першу чергу стикається із "комплектуванням". Починаючи від заяви про прийняття на навчання або службу та весь час роботи в міліції йде пліч-о-пліч з ним аж до виходу на пенсію.


Робота міліції та ставлення громадськості до неї залежить від того, хто в ній служить. Якщо людина прийшла працювати на совість, то результат її роботи буде хороший, а якщо аби тільки, як кажуть, заробити на пенсію, то робота погано виконується, та й люди не довіряють. Саме тому в Управлінні кадрового забезпечення УМВС України у Волинській області функціонує відділ комплектування, перед працівниками якого поставлене завдання відбору на службу достойних кандидатів, які прагнуть безкорисливо працювати в системі органів внутрішніх справ.

Очолює відділ комплектування УКЗ УМВС України в області підполковник міліції Олег Димарчук. В комплектуванні працює всього сім чоловік. Та незважаючи на велике навантаження, вони вміло виконують свою роботу.

– У нас у відділі переважає принцип взаємовиручки. Ніколи не рахуємося з часом, якщо є потреба залишитись після шостої години, то без суперечок усі залишаємось та дружно працюємо, скільки потрібно, – розповідає Наталія Саржан.

Як повідомив Олег Петрович, усі працівники відділу втілюють собою якісний склад. Мають вищу освіту, дехто й по дві. Та головне – в усіх за плечима не менше 15-ти років стажу в органах внутрішніх справ. Попрацювавши в інших напрямках, чи то в Державтоінспекції, дізнанні чи ще десь, вони – добре знають, якими рисами має володіти кожен бажаючий служити в міліції, щоб якісно виконувати покладені на нього завдання. Адже перш за все кандидат повинен бути чесним, відвертим, комунікабельним, фізично розвиненою людиною, з хорошими інтелектуальними здібностями, мати охайний вигляд, та головне повинне домінувати бажання безкорисливо і добросовісно працювати.

Прийом кандидатів на службу та навчання здійснюється згідно з рознарядкою Міністерства внутрішніх справ України, яка приходить раз у півроку. В ній вказано, яку кількість слід прийняти. Жінок, звичайно, набагато менше, тому що міліція – це режимний орган, у якому обсяг та навантаження роботи не для жіночих плечей.

Відбір кандидатів до лав органів внутрішніх справ непростий. Кожен, хто бажає вступити на службу, повинен пройти попередній відбір та відповідати достатньому освітньо-кваліфікаційному рівню, бути військовозобов’язаним (якщо це юнак), мати хороші характеристики. На основі цього кандидату потрібно успішно написати диктант, пройти психологічне тестування та здати нормативи зі фізичної культури. При умові позитивного проходження попереднього відбору потрібно пройти військово-лікарську комісію і якщо лікар ВЛК дасть висновок, що кандидат придатний до служби в органах внутрішніх справ ця особа приходить на співбесіду до начальника УМВС в області. Очільник обласної міліції ознайомлюється з особовими справами кандидатів, спілкується з ними та обирає "кращих з кращих". Хто пройшов – затверджується на посаду інспектора патрульної служби або дільничного та через місяць направляється на навчання до училища професійної підготовки працівників міліції, що у селі Сокиричі Ківерцівського району.

Щодо направлення на навчання, то тут умови трохи інші. Бажаючому піти вчитись до вищого навчального закладу системи МВС на момент подання документів у відділ комплектування повинно виповнитись сімнадцять років. Потрібно мати атестат про отримання повної середньої освіти з оцінками не нижче середнього балу за дванадцятибальною шкалою оцінювання. Для хлопців обов’язкове приписне посвідчення із військкомату. Крім цього, кандидат на навчання повинен бути здоровим та придатним до військової служби, мати хороші характеристики, і головне, щоб батьки не заперечували щодо навчання їхніх дітей у спеціалізованому ВУЗі системи МВС.

Загалом основними завданнями відділу є не тільки відбір висококваліфікованих кадрів на службу в ОВС та навчання до ВНЗ системи МВС, а й забезпечення персоналом дотримання вимог чинного законодавства України, організація роботи по зміцненню службової дисципліни і законності серед персоналу, формування наказів щодо чергових звань, переміщення та звільнення з посад, підготовка матеріалів на Міністерство щодо призначення керівників, проведення спецперевірок щодо діючих працівників міліції та організація пропаганди міліцейської професії серед населення і молоді регіону.

В роботі відділу комплектування УКЗ УМВС України у Волинській області роботи вистачає, час від часу виникають і конфліктні ситуації. Буває, наприклад, що кандидат на службу в органи внутрішніх справ за висновком військово-лікарської комісії – непридатний, відповідно люди починають сперечатись, "як так може бути, адже у мене нічого не болить?", протестують та намагаються довести свою правоту. Такі ситуації, звичайно, неприємні для "комплектувальників", адже не будеш кричати на людину. Навпаки, потрібно спокійно пояснити, чому саме так. Як розповідає начальник відділу Олег Димарчук: "Саме завдяки тому, що всі працівники відділу працюють в органах внутрішніх справ уже далеко не перший рік та набули достатньо досвіду зі спілкування з різними категоріями людей, знають свою роботу та виконують її добре, ще не було таких ситуацій, які б ми не змогли спокійно вирішити на місці".
Категорія: Така служба | Додав: nekrot (27.07.2010)
Переглядів: 2461 | Теги: УМВС України у Волинській області, УКЗ УМВС, відділ комплектування

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту