Подружжя лучан та їх кум поверталися додому з нічного бару. Близько третьої години ночі біля одного кіоску, що на Київській площі, на них напало троє п'яних підлітків. Чоловіків побили, а потім завдали їм ще по кілька ударів ножами. Нічним бандитам втекти не вдалося.
ПІСЛЯ БАРУ ЗАХОТІЛОСЯ ПИВА
Була субота. Пізно ввечері до подружжя Світлани та Віктора Петрощуків навідався в гості кум Володимир Івасюта. Довго сиділи, розмовляли. А коли сини Петрощуків заснули, всі вирішили поїхати в бар «Стара підкова», що в Луцьку на вулиці Данила Галицького. Викликали таксі й через кілька хвилин уже сиділи в барі за столом. Чаркували, їли та розважалися до закриття бару. О третій годині ночі подружжя та їх кум вирушили на таксі додому. По дорозі Володимир запропонував відвідати ще й сауну. Але за більшістю голосів пропозицію відхилили. На Київській площі таксі зупинилося неподалік нічного магазину. Таксиста попросили кілька хвилин почекати, доки вони вип'ють ще по пляшці пива. Всі троє підійшли до кіоска. Продавець, певне, задрімала, бо коли кілька разів постукали у віконце, одразу не відгукнулася. Почали знову стукати. В цей час до них підійшло троє зовсім молодих хлопців, котрі перед цим сиділи неподалік й пили пиво. Це були лучани, двоє - учні вечірньої школи Аркадій Мосор і Дмитро Назарчук та студент ЛДТУ Андрій Смалюк. Незважаючи на свій вік, вони гуляли нічним містом. Як згодом виявилося, не вперше. Певне, вдома за них не хвилювались рідні. Того дня Андрій Смалюк бродив на Центральному ринку. Згодом зустрівся біля супермаркета «Там-Там» з двома своїми колишніми однокласницями Олею та Оленою. Вони запропонували з нагоди зустрічі випити спиртного. Смалюк одразу погодився, просто на вулиці і розпили пляшку. Потім Андрій продовжував бродити містом, аж поки на Київському майдані випадково зустрівся з Аркадієм Мосором та Дмитром Назарчуком, з котрими познайомився ще два роки тому. Відтоді вони часто зустрічалися, бо одне до одного їх чомусь тягнуло. Назарчук та Мосор знали, що Смалюк має гроші, тому одразу попросили, аби пригостив їх пивом. Андрій купив три пляшки в нічному магазині. Сіли неподалік, не поспішаючи пили і розмовляли. Коли пиво закінчилося, відкинули вбік порожні пляшки й знову підійшли до магазину...
БІЙКА БІЛЯ НІЧНОГО МАГАЗИНУ
Біля магазину хлопці побачили незнайомих людей - жінку та двох чоловіків. Жінка стояла біля самого віконця й стукала. До неї підійшов Смалюк. - Ти знаєш, що тут черга і я в ній перший? - сказав він й грубо відштовхнув Світлану, потім почав її всіляко обзивати. На захист дружини кинувся Петрощук. Виникла суперечка, потім в хід пішли кулаки. Двоє підлітків збили Віктора на землю, почали його копати ногами. Кум кинувся йому на допомогу, але також опинився на землі. Не довго роздумуючи, Смалюк і Мосор вихопили з кишень ножі. Мосор кілька разів вдарив ножем Петрощука, Смалюк поранив Івасюту. Світлана, побачивши, що чоловік і кум лежать на землі та закривавленими руками затискують рани, почала кричати. Збіглися люди, котрі в цей час були на вулиці. Водій таксі, котрий чекав неподалік своїх трьох пасажирів, зателефонував у «швидку допомогу» та міліцію. Коли бандити почули сигнали автомобілів, котрі наближалися, зрозуміли, хто їде, кинулися тікати. Мосор загубив свою шапку, хотів повернутися і забрати, але було вже пізно. Смалюк побіг за житловий будинок, там викинув закривавленого ножа. А коли вийшов із-за будинку, його затримав один з міліціонерів. Мосор та Назарчук кинулися тікати в бік мосту, але їх також досить швидко наздогнали працівники міліції. Потім всіх трьох посадили в автомобіль і повезли у міський відділ міліції. Лікарі, котрі приїхали на місце події, оглянули поранених, надали їм першу необхідну допомогу й повезли обох в лікарню. Тільки надання швидкої і кваліфікованої допомоги врятувало обом життя, адже у Петрощука було виявлено сім серйозних ран; кілька ран було і в Івасюти, причому дуже небезпечні. Його необхідно було негайно оперувати.
КРИВА СТЕЖКА МОЛОДИХ
Проти нічних бандитів була порушена кримінальна справа... Під час розслідування справи Смалюк та Мосор доводили, що потерпілі першими розпочали з ними бійку, тому, мовляв, обом нічого не залишалося, як витягнути з кишень ножі для самооборони. Але ця їх спроба якось виправдатись не пройшла. Всі троє зовсім молоді, але і в їхніх ще досить коротких біографіях уже немало негативного. У школі успіхами батьків не радували. Мосор та Назарчук аби якось здобути хоча б середню освіту перевелися у вечірню школу. Не може похвалитися своїми шкільними успіхами і Смалюк. Усі надто рано почали вживати не тільки пиво, а й міцніші напої. А Мосор епізодично вживав й наркотики. Ніхто з них ніде не працював, хоча гроші хотілося мати. Назарчук два роки тому зважився на грабіж. Напав на самотню жінку, забрав у неї сумку, де був мобільний телефон та гроші. Смалюк притягався до адміністративної відповідальності за хуліганство. Як кажуть в народі, у хлопців ще й вуса не почали рости, а вони вже пішли кривою і небезпечною стежкою. Вона й привела, врешті-решт, всіх на лаву підсудних. Цього й треба було чекати. За скоєння важкого злочину апеляційний суд області позбавив волі Аркадія Мосора на тринадцять років, Андрія Смалюка - на одинадцять років, Дмитра Назарчука - на чотири роки. Останній за грати не сяде, якщо протягом двох років іспитового строку не вчинить нового злочину. Верховний суд України вирок залишив без змін. На жаль, факти свідчать, що нині багато молодих хлопців, а нерідко й дівчат не привчаються до праці, не думають про своє майбутнє, а ведуть аморальний спосіб життя. Звичайно, при потуранні батьків. А це, як правило, закінчується плачевно. На жаль, у нас і немало школярів призвичаїлись вживати спиртне. Отож, трагедія їх життя починається уже з молодих літ. Мосор та Смалюк вийдуть із-за грат уже дорослими. В обох ні сім'ї, ні спеціальності, ні роботи. Куди простелиться їх майбутня життєва стежка, не відомо. Вадим СТАРЧУК, Володимир КАЛИТЕНКО "Волинь-нова"