Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » "Стояти!"

"Паркова зона – для відпочиваючих" – аномалія чи факт?

Юлія СІЛІЧ, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Як відомо, зони відпочинку закриті для в'їзду автомобілів. Закон дозволяє в'їзд лише службового транспорту співробітників цих територій. Та у вихідні в місцевому парку культури та відпочинку можна було побачити зовсім іншу ситуацію, повністю протилежну чинному законодавству.


Днями працівники волинської Державтоінспекції спільно з працівниками Луцького міськвідділу УМВС України у Волинській області взялися відслідковувати ситуацію у парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. Обурені мешканці обласного центру неодноразово зверталися до міського голови з проханням навести "автомобільний" лад на території парку, але все дарма. Тож у вихідні правоохоронці вдалися до нового методу – виставили пости патрулювання при в'їзді до парку та штрафували недобросовісних водіїв за порушення ПДР.

Вже з перших хвилин несення служби інспектор ДПС зупиняє автомобіль, що заїжджає на територію. Розгніваний водій, не розуміючи, на яких підставах його зупинено, починає агресивно поводитись. Коли ж правоохоронці пояснюють, що водій порушив Правила дорожнього руху, а саме проїхав на територію парку відпочинку, де при в’їзді стоїть знак "В’їзд заборонено", – все ж таки незадоволено погоджується на сплату штрафу. Загалом же за день такого патрулювання працівниками ДАІ було складено 17 адмінпротоколів за порушення ПДР.

Відпочиваючий Олексій Олексійович розповідає, що у парк приходить відпочивати з сім’єю майже щодня. Та ситуація з автівками його дуже засмучує.

– В нас небагато таких місць, де можна відпочити з дітьми. Мені здається, що є достатньо місця, щоб їздити по вулицях. А люди лінуються пройти сто метрів і катаються по парку. Їздять кому треба і не треба. В зоні відпочинку не повинно такого бути. Проїде величезна машина – і дихати немає чим. Не смертельно, але не бажано. Крім того, маленькі діти, яких батьки приводять на відпочинок, часто наражаються на небезпеку. Наразі дуже приємно спостерігати, що міліція дійсно допомагає пересічним громадянам у захисті їхніх прав, – розповідає пан Олексій.

За словами директора парку, перекрити повністю в’їзд до території неможливо, адже потрібно підвозити товари на торгівельні площадки, корми для тварин до зоопарку та й машина, що вивозить сміття, теж має якось заїжджати. Хоча їздити на територію парку офіційно заборонено, водії автівок кружляють алеями. Без проблем доставляють відпочиваючих до місць відпочинку.

Деякі заходи проти порушників співробітники парку вживають: виставляли переносні клумби, встановлювали шлагбауми. Але це суттєво не допомагає. Після нововведень від ДАІ дирекція парку надіється, що ситуація значно поліпшиться.

Заступник начальника міськвідділу – начальник міліції громадської безпеки Луцького МВ УМВС підполковник міліції Валентин Шпак розповідає, що надалі правоохоронцями проводитиметься щоденне відпрацювання зони відпочинку місцевого парку з метою зберегти зелені зони міста та дисциплінувати водіїв щодо дотримання вимог Правил дорожнього руху. А в недалекому майбутньому місцева влада, можливо, навіть "розщедриться" на конструювання паркінгу, що могло б стати хорошою альтернативою.
Категорія: "Стояти!" | Додав: nekrot (27.07.2010)
Переглядів: 1211 | Теги: порушення правил дорожнього руху, УДАІ УМВС, УМВС України у Волинській області, Луцький МВ УМВС, Штраф, ДПС, ДАІ

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту