Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » "Стояти!"

Хотів зґвалтувати... 86-річну жінку-інваліда

Юлія СІЛІЧ, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Недарма говорять "Виправдання гвалтівникам немає" і "Насилля виправдати не можна". Стати жертвою сексуального насильства – це велике горе, яке, крім можливих фізичних вад, залишить психологічну травму на все життя.


Днями до чергової частини Горохівського РВ УМВС України у Волинській області надійшло повідомлення від 86-річної Ганни Павлівни про те, що вночі невідомий намагався її згвалтувати. Мерзотника швидко знайшли та затримали.

Наругу над старенькою хотів здійснити 46-річний Богдан. Того дня чоловік добряче "взяв на душу". Вночі, повертаючись додому, чомусь вирішив "завітати" до незнайомої йому оселі. Ввійшов до примішення, побачив у кімнаті на ліжку сплячу жінку. Задурманена горілкою голова прагнула "любові" за будь-яку ціну...

– Зайшов до будинку... Звичайно, був уже п’яний, бо напередодні з друзями випивали. Побачив на етажерці пляшку одеколону. Випив її та й... почав вечеряти – на столі у кімнаті були приготовлені страви. А потім підійшов до старенької і... намагався її згвалтувати. Чому таке чинив – не знаю. Напевно виною усьому горілка. Якби був тверезий – не чинив би такого безглуздого вчинку, – розповідає Богдан.

Ганна Павлівна зі сльозами на очах повторювала тільки одне: ніколи не думала, що якийсь недоумок буде таке чинити з нею на старості літ. Старенька проживає сама. У селі за нею наглядає рідна онука. Кожного дня навідується до жінки, приносить харчі, готує страви. Жінка не встає з постелі, адже є інвалідом. Літа беруть своє – старість підкрадається мимоволі. Хотіла спокійно дожити останні дні. Та ні – якийсь покидьок добряче наплював у душу.

Жінка розповідає, що почула, як вночі хтось увійшов до помешкання. Думала, що онука Людмила. Обізвалась до неї – мовчить. Отут і запідозрила щось неладне. Краєм ока побачила невідому чоловічу постать.

– Дивлюсь – сідає за стіл і починає їсти. Я й запитала, хто це – мовчить, не обзивається. Аж бачу, підходить до мене і каже: "Ну що, почнемо?" Я спочатку не зрозуміла, чого хоче цей чоловік. Та коли він здер з мене одіяло і намагався роздіти – дуже злякалася і його наміри усвідомила. Просила, молила, щоб не робив поганого зі мною. Сльози лилися з очей градом. Та він не слухав, – каже потерпіла.

Заступник начальника Горохівського РВ УМВС України у Волинській області Василь Шинкарик розповідає, що наразі Богдана затримано. Він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. За даним фактом порушено кримінальну справу. Крім того, чоловік виявився причетним до скоєння ряду крадіжок на території Горохівщини. Тож вірогідно, що термін покарання зловмиснику буде значно більшим.

Богдан у скоєному кається. Каже, що не виправдовує своїх вчинків. У своїй розмові з правоохоронцями неодноразово зітхає – каже, що напевно така його доля: відбувати покарання "на зоні". Та дивлячись на чоловіка, не впевнена, що ця людина кається. Адже Богдан раніше мав уже досвід відбування покарання. Десять років тому звільнився з місць позбавлення волі. Вісімнадцять літ поневірявся по тюрмах. А як бачимо – нічого путнього не навчився.

Нагадаємо, що санкція статті 152 Кримінального кодексу ("Згвалтування") доволі сувора – від 3 до 15 років позбавлення волі, залежно від важкості наслідків злочину.
Категорія: "Стояти!" | Додав: nekrot (24.09.2010)
Переглядів: 1367 | Теги: затримано, УМВС України у Волинській області, Горохівський РВ УМВС, зґвалтування, крадіжки, кримінальна справа

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту