Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Реалії

Жертви "Золотих терез" прийшли до начальника УМВС

Ірина НОВОСАД, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Вже протягом цілого року жителі міста Горохова намагаються повернути свої вклади, котрі колись довірили Горохівській філії ПТ „Золоті терези”, власниця якого платити борг відмовляється.


Начальник УМВС України у Волинській області Віктор Швидкий провів особистий прийом громадян у Горохівському райвідділі міліції, куди прийшло близько тридцяти ошуканих людей.

Аферу з кредитною спілкою засновники розпочали ще у 2004 році. Можливо, спочатку організатори не ставили собі такої мети, однак за довгі чотири роки у них назбиралося чимало клієнтів. За словами потерпілих, до кредитної спілки входило 520 чоловік, які до організації віддали близько 10 мільйонів гривень. Довіра людей до ПТ „Золоті Терези” з кожним роком лише зростала. Тим більше, що товариство пропонувало хороші відсотки, а про ризики у той момент ніхто й не думав.

Однак наприкінці 2008 року світом заволоділа економічна криза. Вочевидь не оминула вона і кредитної спілки, тому коли вкладники почали звертатися до організаторів з проханням віддати їхні гроші чи відсотки, у відповідь отримували лише обіцянки.

Справами спілки в основному займалася Тетяна Довгополова, жителька міста Горохова. Юридична назва товариства, про яке йдеться, - "Повне товариство "Золоті терези". Довгополова Тетяна Євгенівна, Довгополов Орест Георгійович і КО". Зареєстроване воно було вказаними в назві громадянами у Луцьку. Крім того, товариство мало у Горохові свій магазин ювелірних виробів "Діамант".

Спочатку жінка не відмовлялася від зустрічей із вкладниками, повсякчас їх заспокоювала, обіцяла з дня на день повернути кошти. Проте у березні минулого року вона зовсім зникла з Горохова, а пізніше приїздила туди лише на зустрічі з прокуратурою, виконавчою службою чи міліцією.

Звичайно, громадяни забили на сполох, адже стало очевидним, що свої вклади вони можуть з легкістю втратити назавжди. Тамара Кіпра розповіла, що вона разом з іншими потерпілими написала звернення, заяви та прохання у всі, які тільки можна інстанції: до Секретаріату Президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, до волинської обласної влади та правоохоронних органів. Однак у жодному місці їм не відповіли, коли, як, хто і де поверне їм гроші. А суми в спілку були вкладені чималенькі – від двох-трьох тисяч доларів США. Тому ошукані горохівчани шукати правду прийшли до начальника волинської міліції, який для них став чи не останньою надією знайти справедливість.

В свою чергу Віктор Швидкий зазначив, що міліція зробила все можливе, аби притягнути винних до відповідальності. На даний момент підозрювана перебуває у слідчому ізоляторі міста Києва, де вона затримана також за скоєння фінансового шахрайства. На даний момент, крім міліції, справою займаються прокуратура та виконавча служба. На жаль, органи внутрішніх справ не можуть змусити аферистку повернути гроші, адже це виходить за межі правового поля їхньої діяльності. Тому Віктор Васильович порадив усім без винятку громадянам написати заяви до міліції, які підкріплять до матеріалів кримінальної справи, що дасть можливість зібрати більше доказів проти винуватців афери та не дозволить їм уникнути справедливого покарання. Далі, за словами генерал-майора, справа за прокуратурою та судом, адже лише суддя вирішуватиме, у якому порядку та розмірі відшкодовуватимуться збитки ошуканим людям.

Потерпілі стверджують, що в обласному відділі Державної виконавчої служби перебуває 60 виконавчих листів на суму 3 мільйони гривень. Проте навіть і цих грошей ніхто не може „забрати” в засновників кредитної спілки, яких згідно з документами восьмеро. Люди, серед яких переважна кількість пенсіонерів, бідкаються, що це були їхні останні гроші, відкладені, як-то кажуть, на „чорний день”.

Сьогодні на місці, де ще два роки тому процвітало товариство, працює й далі магазин ювелірних прикрас „Діамант”. Продавці магазину розповідати про „Золоті терези” відмовилися, натомість відразу передзвонили власникові. Телефоном Володимир Рак люб’язно розповів, що на даний момент, він є орендатором приміщення, власницею якого й надалі залишається Тетяна Довгополова. Про організацію, котра існувала у його приміщенні раніше він розповісти нічого не може. Крім того, орендатор зазначив, що всі документи та майно „Золотих терез” вилучили правоохоронці, тому про товариство, як і про його засновників, йому нічого невідомо.

Знесилені у пошуках правди люди вже не знають, до кого їм звертатися, аби повернути свої вклади. Але вони як один заявляють, що в жодному випадку не будуть опускати руки і врешті-решт змусять аферистів віддати гроші.
Категорія: Реалії | Додав: nekrot (12.03.2010)
Переглядів: 1347 | Теги: Горохівський РВ УМВС, шахрайство, кредитна спілка, начальник УМВС, Віктор Швидкий

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту