Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Реалії

Погане забезпечення? Для дільничного основне, щоб люди поважали

Юрій СОСНИЦЬКИЙ, газета "Резонанс"
Старший дільничний інспектор міліції сектору ДІМ Іваничівського райвідділу УМВС України у Волинській області старший лейтенант міліції Валерій Кожуховський служить на одній дільниці вже сім років – і сьогодні це, на жаль, факт доволі рідкісний, адже плинність кадрів у службі ДІМ досить велика. Обслуговує Валерій Михайлович три сільські ради – Грядівську, Грибовицьку і Соснинську, – до яких входять вісім населених пунктів.


Забезпечення дільничних інспекторів службовими приміщеннями і транспортом є давньою наболілою проблемою. От і на дільниці Валерія Кожуховського опорний пункт є лише один – у селі Гряди. Сільський голова рік тому виділив дільничному окремий кабінет, Валерій Михайлович має ключі як від нього, так і від вхідних дверей сільради. На опорному пункті є стіл і стільці, проте потрібно зробити ремонт. В інших сільрадах дільничний приймає громадян у кабінеті голови.

Транспортом тривалий час не був забезпечений не лише старший дільничний Кожуховський, а й весь сектор дільничних інспекторів міліції Іваничівського РВ УМВС. Грядівський і грибовицький сільські голови надають міліціонеру свій службовий транспорт, а в Соснині автомобіля не має й сільрада. Добирайся на виклик як знаєш: якщо немає попуток – пішки. Втім, коли верстався номер, "Резонанс" повідомили, що автомобіль СДІМ Іваничівського РВ УМВС щойно виділено.

Щоправда, є у дільничного по селах довірені люди, які мають транспорт. Вони допомагають міліціонеру, навіть не маючи статусу громадських помічників, адже в жодній із трьох сільрад, на жаль, не створено Варти порядку. Так, на сімейні конфлікти дільничний намагається прибувати вдвох із сільським головою або неофіційним помічником.

Грядівська сільська рада є найбільшою: 5 сіл, 3 тисячі населення. Вона ж і найважча – не лише тому, що найбільша, а передусім через те що розташована по сусідству з містом Нововолинськом. Громадяни, котрі без роботи, зате з наркотичною чи алкогольною залежністю, часто йдуть до найближчих сіл красти птицю.

Підоблікового елементу – раніше судимих, "формалістів", психічно хворих, наркозалежних, сімейних дебоширів, п'яниць, умовно засуджених – на дільниці 47 чоловік. Це немало. І всіх треба провідувати за місцем проживання, з усіма проводити профілактичні бесіди. Одних громадян знімають з обліків, інших ставлять. Такі особи не можуть знайти роботу, дехто не має і власного житла – от і скоюють нерідко нові злочини та правопорушення.

Згідно з наказом МВС, один дільничний має обслуговувати 2500 чоловік населення. А у Кожуховського на дільниці – п'ять тисяч... Та, попри це, Валерій Михайлович добився досить хороших результатів у роботі. Приміром, самогон у згаданих сільрадах жителі якщо й женуть, то лише для себе – торгівлі немає. Успішною була й боротьба з незаконними посівами маку. Як тільки сім років тому Валерій Михайлович уперше прибув на дільницю, навколо все цвіло – новий дільничний аж перелякався. Проте почав боротися. Одні люди не розуміли, інші висловлювали претензії "Чому ви до мене зайшли, а до сусіда – ні?". З часом удалося це ліквідувати: торік на дільниці не було жодного посіву. Тим більше, багато людей зрозуміли, що незаконно посіяний мак не обов'язково куплять – можуть вирізати потай, а заодно й городину витоптати.

Втім, далеко не все, на жаль, залежить від працівника міліції. Приклади? Будь ласка. Барами і магазинами, в яких продають спиртне на розлив, дільниця забезпечена дуже добре. Якщо з магазинами проблем немає, то бари часом порушують режим роботи, що, звісна річ, негативно впливає на криміногенну обстановку. Але ні міліція, ні сільська рада не можуть вплинути на їхніх власників.
(На фото - магазин у селі Грибовиця.)

Та найболючіше питання – примусові приводи громадян у військкомат, прокуратуру, суд... точніше, у два суди, Іваничівський районний та Нововолинський міський. На щастя, з водіями і власниками маршруток удалося домовитися, щоб у разі пред'явлення постанови про привод везли безплатно.

Звертаються письмово до дільничного практично щодня. А на мобільний узагалі дзвонять безперестанку – просять прийти, задають питання майнового, земельного характеру. Дільничний мусить бути юридично підкованим, аби допомогти кожному громадянину, підказати, як і куди належить звернутись, якщо питання поза компетенцією міліції. Адже більше немає до кого звернутись, а міліція – з народом...

Валерій Кожуховський служить у міліції загалом вісім років. Перший рік був помічником дільничного. Пропонували перевестися до іншої служби – не погодився: звик до такої роботи. І дружина – мати двох дітей – ставиться до служби Валерія Михайловича з розумінням, забезпечує хороший "тил".

А основне для старшого дільничного інспектора – "щоб люди поважали". Саме цим принципом насамперед керується в роботі. Чи не це дозволяє добиватися успіхів, попри всі проблеми із матеріально-технічним забезпеченням та інші негаразди?
Категорія: Реалії | Додав: nekrot (27.02.2010)
Переглядів: 1817 | Теги: Іваничівський РВ УМВС, дільничний, транспорт, опорний пункт, матеріально-технічне забезпечення, дільниця, сільська рада, самогон, посіви маку

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту