Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Реалії

На Волині з державної кишені крадуть практично всюди?

Волинський інформаційний портал
Прокуратура області провела аналіз використання бюджетних коштів, у ході чого виявили непоодинокі випадки розтрат та розкрадання. Про це 24 березня під час колегії обласної прокуратури розповів заступник прокурора області Василь Куренда.

Протягом 2009 року за порушення вимог бюджетного законодавства порушено 21 кримінальну справу, внесено 51 приписів та подань, задоволено 57 протестів, до відповідальності притягнули 86 посадових осіб, за приписами відшкодовано 324 тисячі гривень. Окрім того, заявлено 245 позовів на загальну суму приблизно 20 мільйонів гривень.

Вже й цьогоріч прокуратурою виявлена практика незаконного використання бюджетних коштів. Протягом 2010 року порушили 8 кримінальних справ, внесли 11 приписів і подань, 7 протестів, 15 посадових осіб притягнули до відповідальності, за приписами відшкодували більше 600 тисяч гривень, окрім того, пред’явлено 9 позовів на 600 тисяч гривень.

У більшості випадків розтрата та привласнення бюджетних коштів відбувається при виконанні різного роду робіт та послуг за державні гроші. Наприклад, прокуратурою порушена кримінальна справа стосовно Приступи Ю.В., який перебуваючи на посаді головного лікаря Луківської тублікарні, умисно в інтересах ПП "Волиньагропромбуд", підписав акти виконаних робіт по капітальному ремонту приміщень лікарні, в яких завищені об’єми виконаних робіт, внаслідок чого вказане підприємство незаконно отримало бюджетних коштів в сумі 113 тисяч гривень, – стверджують у прокуратурі області.

Нині прокуратурою Іваничівського району розслідується кримінальна справа за фактом безпідставного перерахування коштів за не виконані роботи. Між Іваничіською спеціалізованою школою-інтернатом та ПП "Нова аркада" укладено договір на проведення капітального ремонту спортивної школи на суму 260 тисяч. Разом із тим, в актах виконаних робіт вказаним підприємством завищено їхню вартість на майже 82 тисячі гривень, які останнє незаконно отримало.

Прокуратурою Луцького району у березні 2010 року порушена кримінальна справа стосовно заволодіння підприємством "К 20" бюджетними коштами, виділеними на реконструкцію дитячого садочка в селі Одеради на суму 40,7 тисяч гривень.

Також нині розслідується справа стосовно посадових осіб Служби автомобільних доріг. Ними підписувалися акти виконаних робіт, в яких значно завищувалися необхідні кошти, або по декілька разів складалися акти на одні й ті ж роботи. Допущено розтрату бюджетних коштів на суму 83 тисячі гривень.

Не рідко посягають на гроші держави, які виділяються на ліквідацію та компенсацію наслідків стихій. Наразі розслідується кримінальна справа прокуратурою Любешова щодо незаконних дій службових осіб комісії Любешівської селищної ради та дошкільного навчального закладу, які умисно з метою привласнення бюджетних коштів в червні 2009 внесли до акту обстеження вказаного закладу завідомо неправдиві відомості про пошкодження даху головного приміщення, вікон та вхідних дверей на проведення ремонту. Із бюджету незаконно вибуло понад півмільйона гривень.

Окрім того, крадуть кошти й на будівництві лісових доріг. Такі факти зафіксовані у Маневицькому та Ківерцівському районах.

Органами державної виконавчої влади, державними підприємствами не дотримуються вимоги законодавства щодо бюджетної дисципліни при складанні бюджетів. Такі випадки зареєстровані у Луцькій міській раді, при формуванні бюджету Володимир-Волинського району, Горохіському районі.
Категорія: Реалії | Додав: nekrot (24.03.2010)
Переглядів: 1237 | Теги: розкрадання, порушення, привласнення бюджетних коштів, кримінал, прокуратура області

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту