Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Реалії

Ґвалтував 13-річну під музику, приставивши ніж до горла

Лідія ХЛОПУК, Володимир КАЛИТЕНКО, "Волинь-нова"

Випускний вечір тих, хто назавжди розлучався з рідною школою, відбувався у Турійську в ресторані "Едем". Випускники час від часу виходили із залу, щоб подихати чистим нічним повітрям, танцювали та співали. Глядачів на подвір'ї зібралося чимало, серед них були й школярки Надія та Олена. Близько третьої години ночі тринадцятирічна Надія відлучилась сама за будинок ресторану. Там на неї напав незнайомий чоловік...

ВИПАДКОВА ЗУСТРІЧ О ТРЕТІЙ ГОДИНІ НОЧІ
День був теплий і сонячний. Дві подруги Надія і Олена, котрі проживали в Турійську по сусідству, вирішили піти на озеро, що було неподалік. Просиділи там довгенько, купалися та загорали. Потім згадали, що мають піти ще до ресторану "Едем", де буде випускний вечір. Хотілося обом подивитися, як випускники прощатимуться зі школою та вчителями. Такий вечір через рік в Олени також мав бути, в Надії - значно пізніше, бо їй ще не було й чотирнадцяти років.

Коли дівчата прийшли до ресторану, там уже на подвір'ї грала музика. Гарно вдягнені випускники та випускниці танцювали, співали. Було весело і шумно. Надія й Олена стояли довго, спостерігали за цими веселощами. До них підійшла ще одна подружка Катерина.

Випускники натанцювались та наспівались й зайшли у зал ресторану. Троє подружок вирішили, хоча надворі уже стемніло, погуляти селищем. Не поспішаючи, обійшли кілька вулиць, а коли повернулися до ресторану, випускники вже знову були на подвір'ї, знову веселилися. Опівночі Катерині по мобільному телефону подзвонив батько й наказав негайно йти додому. Катерина попрощалася з подругами й зникла. А Надія та Олена невідомо чому залишилися.

Близько третьої години ночі Надія сказала, що йде в туалет, який був неподалік, з другого боку ресторану. Потім відчула себе втомленою після купання, довгого бродіння та стояння біля ресторану. Якось ніби несвідомо розслабилася й опустилася на траву. А музику та пісні було добре чути і звідти.

- Ти чого тут розсілася? - раптом почула чийсь голос й аж здригнулася від несподіванки.
Біля дівчини швидко пройшов незнайомий чоловік...

"ХОЧЕШ ЖИТИ, ТО МОВЧИ..."
Надія піднялася з трави й вже намірилася йти до подруги, як поряд знову з'явився той самий чоловік.
- Зачекай, куди поспішаєш? Ніч довга, - сказав.

Коли він проходив біля неї перший раз, не звернула на нього ніякої уваги. Тепер здивовано подивилася на незнайомця. Той мав, певне, років під тридцять, був вдягнутий у світлу спортивну куртку та штани, худорлявий. Нічого не кажучи, дівчина намірилася йти до подруги, але чоловік раптом схопив її за руку, а до живота приставив ножа.

- Мовчи й ходімо за мною, якщо хочеш жити, - прошепотів, дихнувши їй в обличчя горілчаним перегаром.
- Куди? - запитала Надія.
- Он до тієї солом'яної копички, - кивнув вбік й потягнув її за руку. Дівчина просила, аби відпустив, чинити опір боялася, бо незнайомець весь час тримав ножа біля її грудей.

Раптом задзеленчала мобілка Надії. Він наказав негайно вимкнути, потім вихопив з її рук і сховав до своєї кишені.
- Роздягайся! - наказав.

Тремтячи всім тілом, дівчина почала знімати з себе одяг та неподалік почулися чиїсь голоси. Із-за копички Надія побачила кількох хлопців, котрі йшли й голосно про щось розмовляли. Уже намірилася покликати їх на допомогу, але бандит приставив їй ножа до шиї й прошепотів:
- Мовчи, бо як різону по шиї, то замовкнеш назавжди. Зараз ми трішки побавимося, а потім я завезу тебе додому. У кущах стоїть мій мотоцикл.

Коли хлопці пройшли, незнайомець зґвалтував Надію. Пообіцяв, що зараз повезе її додому. Потім ґвалтівник чомусь зайшов на протилежний бік копиці. Дівчина цим скористалася й побігла в бік ресторану. Голотюк її не наздоганяв, бо це було ризиковано.

ШОСТИЙ "ПОХІД" ЗА ГРАТИ
Надія прийшла додому під ранок. Обличчя було заплакане. Коли роздягнулась, батьки помітили у неї на тілі якісь синці. Запитали, де вона так довго блукала. Чому заплакана й брудна?
Дівчина нічого не приховувала, відверто розповіла, де була з подругами і що потім з нею сталося.

Вранці батьки пішли в міліцію. Надія не знала, хто її ґвалтівник і де живе, але заявила, що якби його побачила, одразу впізнала б. Детально розповіла, як він виглядав, у що був вдягнутий, сказала й про мотоцикл, яким мав після всього завезти її додому.

Працівники міліції Турійського району злочинця розшукали й затримали. Надія його справді одразу впізнала. Ним виявився житель селища Микола Голотюк, який ніде не працював і вже встиг побувати п'ять разів на лаві підсудних за різні злочини.

Під час розслідування справи Голотюк своєї вини не визнав. Так, дівчину він, мовляв, бачив, коли йшов до кущів, де був схований його мотоцикл. Але з нею нічого не мав.
- Чому Надія каже, що я її зґвалтував? Це сталося, за її словами, близько третьої години ночі, а я уже о дванадцятій спав удома.

Цю вигадку Голотюка, як і деякі інші, слідство спростувало. Але розслідування тривало досить довго, адже довелося детально перевіряти всі покази Голотюка та школярки, шукати інших свідків.
Виявилося, що після зґвалтування, аби замести сліди, Голотюк поїхав не додому, а до знайомої одинокої жінки Наталки. Попросив, щоб вона сказала міліції, що приїжджав до неї опівночі, а не вранці, як було насправді. У неї, мовляв, і заночував. Але Наталка сказала слідчому правду.

Тридцятирічний ґвалтівник дівчини опинився на лаві підсудних. Турійський районний суд засудив Миколу Голотюка за зґвалтування, пограбування та побиття неповнолітньої на дванадцять років позбавлення волі. Крім того, з нього має бути стягнуто понад тринадцять тисяч гривень матеріальної і моральної шкоди. Апеляційний суд області, куди звернувся Голотюк, аби йому пом'якшили покарання, вирок залишив без змін.

Довго доведеться злочинцю сидіти за гратами, але йому до цього не звикати, адже встиг уже раніше п'ять разів побувати на лаві підсудних, одначе не покаявся і з кривої стежки не зійшов.

Хотілося б сказати й таке. Як батьки могли дозволити тринадцятирічній дівчині вночі бродити вулицями селища? І це ж був непоодинокий такий випадок. Батьківська невимогливість і байдужість могли обернутись ще більшою бідою. Адже бандит, котрий постійно мав конфлікт із законом, був здатний на все, якби Надії не пощастило втекти.
Категорія: Реалії | Додав: nekrot (22.04.2010)
Переглядів: 1366 | Теги: батьки, Турійський РВ УМВС, суд, зґвалтування

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту