Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Люди в погонах

Вину злочинців за кермом доводять професіонали
Відділ розслідування ДТП успішно очолює Ольга Радахевич

Андрій АНАТОЛЬСЬКИЙ, газета "Резонанс"
Розслідувати дорожньо-транспортні пригоди зі смертельними наслідками складно в силу специфічності самого злочину. Крім того, ці кримінальні справи часто є без перебільшення резонансними, а їх фігурантами зазвичай виступають люди далеко не бідні і нерідко – високопоставлені. Непросту місію здійснення провадження в цих справах, збору всіх необхідних доказів, доведення вини обвинувачуваного у скоєному виконує спеціалізований підрозділ слідчого управління УМВС України у Волинській області – відділ розслідування ДТП. Такі відділи створено в усіх ГУ-УМВС, і лише три з них по Україні очолюють жінки. Одна з них – майор міліції Ольга Радахевич – волинянка.


Стала міліціонером, як тато
Родом Ольга Юліанівна з Тернопільщини. Її батько був працівником міліції, начальником Зборівського, потім Шумського РВ УМВС України в Тернопільській області. Дочка, як-то кажуть, пішовши по стопах, служить в органах внутрішніх справ із 1997 року. Починала у службі ГІРФО, працювала у кримінальній міліції у справах дітей, згодом у дізнанні. У вересні 2004-го перевелася на Волинь і почала працювати у слідстві, із серпня – у відділі розслідування ДТП, з грудня 2008-го – начальник відділу.

Коли починала службу в підрозділі, прийняла до провадження одразу дві кримінальні справи. Одну закрито в порядку ст.6 п.2 (за відсутністю в діях підозрюваного ознак складу злочину), а іншу – передано до суду. Другу було порушено за фактом ДТП зі смертельними наслідками на автодорозі в селі Копачівка Рожищенського району: водій авто не впорався з керуванням, з'їхав у кювет і зіткнувся з придорожнім деревом, унаслідок чого загинув пасажир. Довести вину підозрюваного, пригадує Ольга Юліанівна, було неважко: судово-медична експертиза дала висновок, що смерть потерпілого настала внаслідок згаданого зіткнення, а експертиза технічного стану автомобіля показала, що він був справним, і водій повністю визнав свою вину.

У природи є "не та" погода...
За штатом у відділі начальник і сім слідчих, одна посада на сьогодні вакантна. Нині у провадженні в кожного слідчого по 9-10 кримінальних справ. До відділу потрапляють справи за фактом ДТП зі смертельними наслідками або ті, що набули широкого суспільного резонансу і перебувають на контролі Міністерства внутрішніх справ та Генпрокуратури. Тож зрозуміло, що слідство доводиться проводити особливо ретельно. Адже фігуранти кримінальних справ та їхні адвокати досить часто пишуть скарги на дії слідчого...

Нерідко винуватцями ДТП зі смертельними наслідками бувають люди і заможні, і з цінними зв'язками. Проте, як констатувала Ольга Радахевич, для слідчого це не має значення: він повинен з'ясувати всі обставини кожного злочину, дотримуючись кримінально-процесуального законодавства, оцінити докази, зібрані в ході проведення досудового слідства, і прийняти законне рішення у справі.

Розслідувати ДТП складно з ряду об'єктивних причин. По-перше, буває важко вчасно провести всі слідчі дії і прийняти рішення у зв'язку з тим, що не можуть давати покази фігуранти справи, які перебувають на лікуванні. По-друге, комплексні експертизи, які призначає слідчий, потребують тривалого часу. І по-третє, буває, що не вдається вчасно провести відтворення обставин ДТП через зміну погодніх умов. Скажімо, в листопаді минулого року трапилась автокатастрофа в день, коли накрапав дощик, а вже третього дня випав сніг. Щоб установити видимість, довелося проводити відтворення декілька разів.

Однак незважаючи на труднощі, з початку нинішнього року 28 кримінальних справ відділом передано до суду в порядку статті 225 КПК України, а закрито в порядку ст.6 п.2 лише 5.

Наш суд таки найгуманніший у світі?
Журналіст "Резонансу" попросив Ольгу Юліанівну навести приклади кримінальних справ за фактами ДТП, в яких уже поставив крапку суд.

20 серпня 2009 року близько 11:30 по вул. Парковій у місті Луцьку водій А.П. Осип 1984 року народження, керуючи автомобілем "Фольксваген-Каді", скоїв наїзд на пішохода. Винуватець ДТП засуджений до пяти років позбавлення волі з іспитовим терміном три роки.

21 грудня 2009 року поблизу смт. Голоби водій Гладун Р.В. 1974 року народження, керуючи автомобілем "ВАЗ-21013", не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу і скоїв зіткнення з автомобілем "ВАЗ-2101", водій та пасажир якого внаслідок ДТП отримали тяжкі тілесні ушкодження. Суд засудив гр. Гладуна до чотирьох років позбавлення волі з іспитовим терміном два роки.
28 жовтня 2009 року близько 20:30 на автодорозі в селі Сільце Горохівського району Павлюк Р.В. 1985 р.н., керуючи автомобілем "ВАЗ-2108" у стані алкогольного сп'яніння допустив зіткнення з велосипедом. Велосипедист від отриманих травм загинув на місці пригоди. Гр. Павлюка засуджено до трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном два роки.

Чому в усіх випадках обвинувачені засуджені умовно? Пояснення Ольги Радахевич просте: "Я ж не винна, що наш суд – "самый гуманный суд в мире". А й справді: в чому начальник відділу розслідування ДТП має винити себе чи підлеглих, якщо вину злочинців, котрі скоїли автопригоду, було повністю доведено.

Втім, обвинувачувані в ДТП зі смертельними наслідками отримують і реальні покарання. 21 липня 2009 року близько 06:20 у селі Нова Вижівка Старовижівського району Бакай Р.В. 1988 р.н., керуючи автомобілем "Ауді А-6", скоїв зіткнення з велосипедом і зник з місця автопригоди. Потерпілий Кримнюк В.П. загинув на місці від отриманих травм. Бакая Романа Васильовича було засуджено до трьох років позбавлення волі.
Категорія: Люди в погонах | Додав: nekrot (01.07.2010)
Переглядів: 2270 | Теги: ДТП, УМВС України у Волинській області, слідчий, суд, СУ УМВС, слідство

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту