Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Люди в погонах

Старші опери ДСБЕЗ із Дошки пошани

Остап АНАТОЛЬСЬКИЙ
Днями кореспондент "Резонансу" поспілкувався одразу з обома працівниками служби боротьби з економічною злочинністю, котрі у 2010 році занесені на Дошку пошани УМВС України у Волинській області. Це старший оперуповноважений сектору ДСБЕЗ Любешівського райвідділу УМВС майор міліції Сергій Мась і старший оперуповноважений СДСБЕЗ Шацького РВ УМВС старший лейтенант міліції Андрій Деркач.

Сергій Миколайович служить в органах внутрішніх справ із 1995-го, Андрій Анатолійович – із 2002 року. Обоє закінчили вищі навчальні заклади системи МВС: один – Львівський, інший – Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Кожного найдужче приваблювала саме специфіка роботи в ДСБЕЗ – виявлення фактів хабарництва, розкрадання коштів у бюджетній сфері, розкриття злочинів у лісовій галузі та ін.

Їхня робота є досить складною, оскільки часто доводиться мати справу з посадовими особами, і в такому разі вся бюрократична система починає діяти проти тебе. Адже посадовці будь-якого рангу, ясна річ, намагаються в який завгодно спосіб уникнути відповідальності за скоєне. Найважчим є не виявлення факту злочину, а притягнення підозрюваного до кримінальної відповідальності. А для цього необхідно володіти ситуацією, забезпечувати оперативний супровід кримінальної справи і під час досудового слідства, і після того як її передано до суду.

Цьогоріч сектором ДСБЕЗ Любешівського РВ УМВС розкрито 12 злочинів у бюджетній сфері, у тому числі чотири – зі збитками понад 500 тисяч гривень і ще три – понад 200 тисяч. Старший оперуповноважений СДСБЕЗ Шацького райвідділу розповів про кримінальну справу, порушену щодо посадових осіб управління праці та соціального захисту РДА: справа нині знаходиться в суді, а державі повернуто понад 100 тисяч гривень збитків.

Майор міліції Сергій Мась похвалився чималим "уловом" під час операції "Інтелект": у Любешові було викрито цех із виготовлення контрафактних дисків, вилучено 2000 одиниць "готової продукції", серед яких порнофільми та фільми, що пропагують культ насильства й жорстокості; порушено кримінальну справу одразу за чотирма статтями КК України.

У Шацьку зі зрозумілих причин під особливо пильним контролем "деесбезників" знаходиться сфера земельних правовідносин. Цьогоріч, як уже розповідала газета "Резонанс", порушено кримінальну справу проти голови Пулемецької сільської ради, яка вимагала хабар у сумі 25 тисяч доларів США за сприяння у виділенні земельної ділянки. В минулому році, як повідомив Андрій Деркач, було задокументовано три епізоди злочинної діяльності інспектора Державного архітектурно-будівельного контролю, який завдав державі збитків на загальну суму понад 75 тисяч гривень (котру на сьогодні повернуто).

Специфіка злочинів у лісовій галузі, за словами оперативників служби БЕЗ, полягає насамперед у тому, що багато часу забирає встановлення суми завданих підозрюваними збитків. Тим більше, ділянку лісу може бути виділено на розробку підприємцю, який не веде книги обліку витрат...

Для скоєння злочинів економічної спрямованості застосовуються найрізноманітніші схеми. Скажімо, бюджетні кошти можуть бути спрямовані буцімто на виплату заробітної плати працівникам, які насправді тих грошей не отримували. Причому прогалини в чинному законодавстві нерідко дозволяють махінаторам взагалі уникати відповідальності за скоєні посадові злочини. Знову ж таки для прикладу, великі збитки можна "розбити" по декількох господарствах АПК чи іншої галузі, внаслідок чого виходять цифри менші за 30 тисяч гривень – суму, від якої настає кримінальна відповідальність, – і головний бухгалтер відбувається сміховинним штрафом у 85 гривень, а вкрадені кошти не відшкодовуються й залишаються в чиїхось кишенях.

Утім, старші оперуповноважені зосереджують увагу не на тому, що заважає працювати, а на виконанні всіх поставлених завдань, розкритті злочинів та супроводі кримінальних справ. Потрапивши на Дошку пошани УМВС, і Сергій Мась і Андрій Деркач продовжують нести службу сумлінно та професіонально – адже з нагоди нещодавнього Дня служби БЕЗ обох було заохочено правами начальника УМВС України в області.
Категорія: Люди в погонах | Додав: nekrot (05.07.2010)
Переглядів: 2947 | Теги: Шацький РВ УМВС, Любешівський РВ УМВС, УМВС України у Волинській області, УДСБЕЗ УМВС, ДСБЕЗ

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту