Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Люди в погонах

Галина ЮЗВА: "Головне - пам’ятати, що за кожною проблемою стоїть конкретна людина"

Ірина НОВОСАД, ВЗГ УМВС України у Волинській області
14 червня паспортна служба святкує свій День народження. За довгу історію цього підрозділу лише у 2002 році у системі МВС було створено Державний департамент у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб у тому вигляді, в якому він функціонує сьогодні.


Кожна людина хоча б раз у житті обов’язково зіштовхується з роботою підрозділів ГІРФО: це трапляється тоді, коли їй потрібно отримати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт або зареєструватися за місцем проживання. Проте мало хто знає, що діяльність паспортної служби – це не просто видача документів, а й вирішення питань громадянства, котнроль за нелегальною міграцією, здійснення провадження у справах з питань імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства, оформлення та видача посвідок на постійне проживання, адресно-довідкова робота і розшук неплатників аліментів та боржників.

Практично зі всіма аспектами діяльності ГІРФО добре знайома начальник сектору Державної інформаційної системи УГІРФО УМВС України у Волинській області майор міліції Галина Юзва, яка вже 15 років успішно працює у цій службі та має велечезний професійний досвід за плечима.

– Галино Миколаївно, чому ви вирішили працювати в органах внутрішніх справ, адже не кожна жінка зможе дотримуватися жорстких правил міліцейської дисципліни та стільки особистого часу і сил віддавати лише роботі?

– Мій вибір був цілком свідомим. Ще навчаючись тепер вже у Волинському національному університеті імені Лесі Українки на вчителя української мови та літератури, я хотіла стати міліціонером. Не останню роль у цьому відіграв і мій батько, який також був працівником органів внутрішніх справ, а тепер перебуває на заслуженому відпочинку. Тому після здобуття першої вищої освіти я атестувалася і вирішила піти навчатися на юриста.

– Хоч раз шкодували про свій вибір?

– Ніколи.

– Ви вже стільки років працюєте у паспортній службі, напевно, кому, як не вам найкраще знати, якими рисами характеру повинен володіти працівник УГІРФО?

– Це повинна бути людина стримана, вихована. Вона має зуміти вислухати, проте не просто отримати інформацію, а й почути її, інколи навіть перейнятися чужою проблемою, як особистою. Розумієте, у будь-якому конкретному випадку до вирішення проблеми потрібно підходити індивідуально. Звичайно, у жодному разі не переступати закон, але вміти ним ефективно оперувати.

– Чи траплялися такі неординарні ситуації, в яких доводилося діяти нестандартно?

– Їх було досить багато, відразу всіх і не пригадаєш. Наприклад, перетинаючи кордон разом із дітьми, дорослі забувають вклеїти нові фото чи зробити всі необхідні записи. А повертатися за тисячі кілометрів до рідного дому немає часу, та й це потребує зайвих витрат. Звичайно, ми допоможемо владнати всі проблеми, якщо вони не виходять за рамки нашої компетенції.

– Що вам найбільше подобається у вашій професії?

– Її різноплановість, адже кожен день дуже насичений подіями, постійний наплив людей, інколи навіть не помічаєш, як швидко минув робочий день. Серед людей побутує думка, що ми лише видаємо паспорти, але це не так. Доводиться вирішувати питання громадянства, міграції і реєстрації, які часто не до кінця виписані в законах, а шукати правомірний вихід із ситуації все одно якось потрібно. Головне – пам’ятати, що за кожною проблемою стоїть конкретна людина.

– Не хотілося б напередодні свята говорити про сумне, але ж під час роботи завжди виникають якісь труднощі. Що це за проблеми і як ви з ними справляєтеся?

– Загалом централізоване оформлення паспортів є досить зручним і швидким, якщо, звісно, не виникає перешкод юридичного чи фінансового характеру і їх не потрібно вирішувати на столичному рівні. Найбільші труднощі, з якими зіштовхувалися наші працівники, виникали у 2007 році та буквально нещодавно. Пам’ятаємо, що три роки тому Україна здійснювала перехід на видачу закордонних паспортів нового зразка з полікарбонатною стрічкою. Тоді склалася така ситуація, що законодавча база була підготовлена, проте не до кінця напрацьованими – підвідомчі акти. У зв’язку з цим громадяни два місяці не могли отримувати паспорти. Звичайно, це викликало невдоволення серед населення. Нам доводилося бути буфером між державою та людьми. Проте прийом громадян ми здійснювали постійно.

Також у січні цього року, як, мабуть, усі вже знають, консорціум "ЄДАПС" припинив надавати послуги з друкування закордонних паспортів у зв’язку з тим, що з державного казначейства їм не перерахували кошти. Тому ми були змушені на три місяці призупинити видачу паспортів.

Однак це проблеми, скажімо так, загальнодержавного значення. Від нас у цих двох ситуаціях нічого не залежало. Доводилося просто заспокоювати людей і сподіватися, що наша влада якнайшвидше вирішить проблему.

– У вас чималенький колектив – як ви вибудовуєте професійні стосунки?

– У роботі в першу чергу повинна бути цілковита довіра та взаємодопомога. Колектив УГІРФО беззаперечно дотримується цих правил. До речі, від цього виграє наша спільна справа, а робота стає ще ефективнішою. Сподіваюся, що так буде й надалі.

Користуючись нагодою, вітаємо всіх працівників підрозділів ГІРФО в області з наступаючим Днем служби. Бажаємо вам нових професійних звершень, наснаги до роботи та міцного здоров’я!
Категорія: Люди в погонах | Додав: nekrot (14.06.2010)
Переглядів: 1251 | Теги: УГІРФО УМВС, закордонні паспорти, консорціум ЄДАПС, паспортна служба, ГІРФО

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту