Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Корисно

Зник мобільник – звертайтесь, але спершу переконайтесь...

Юлія СІЛІЧ, ВЗГ УМВС України у Волинській області
В наш час наявністю мобільних телефонів складно кого-небудь здивувати. Наше життя заповнене найновішими моделями мобільних пристроїв, смартфонами, ноутбуками. Та чи замислюємось ми над тим, які загрози приносить із собою поява таких пристроїв? Звичайно, зручність користування безперечна, а ось ваша безпека залишається під сумнівом.

Останнім часом крадіжки мобільних телефонів стали напевно найбільш актуальним питанням для правоохоронців. Майже щодня у міліцейських зведеннях ми можемо знайти повідомлення про такого типу злочини. Всього ж за останній рік на Волині зафіксовано 295 фактів крадіжок та 62 – грабежів мобільних телефонів.

Звернення правоохоронців до громадян на зразок: "...якщо ви виявили зникнення вашого мобільного телефону, негайно повідомте про це міліцію за телефоном 102 або напишіть заяву до відділу міліції за місцем скоєння злочину" принесло свої бажані позитивні результати. Розкриття таких злочинів "по гарячих слідах" стала більш реальним. Та разом з тим, правоохоронці зіткнулись з іншою проблемою. Досить багато громадян, звертаючись по допомогу до міліції, дає неправдиві покази стосовно таких видів злочинів.

Начальник відділу дізнання УМВС України у Волинській області підполковник міліції Юрій Лисюк розповідає, що багато громадян, які звертаються до органів внутрішніх справ із проханням знайти буцімто викрадений мобільний телефон, як потім виявляється, насправді втрачають його з власної необережності і легковажності. Цим самим вводять в оману правоохоронців.

Даючи завідомо неправдиві повідомлення про вчинення злочину, користувачі мобільних телефонів повинні пам’ятати, що ст.383 Кримінального кодексу України передбачено покарання за такі дії у вигляді позбавлення волі строком до двох років. Тож перед тим як повідомити про "викрадення" мобільного телефону, обміркуйте, чи не винні ви у його зникненні.

Якщо ви залишилися без мобільника, не панікуйте, а найперше знайдіть можливість відразу ж подзвонити на нього. Можливо, телефон зовсім поруч і його дзвінок допоможе вам його швидко відшукати.

Якщо дзвінка не чутно, то варіантів три: або телефон ще ніхто не знайшов, або вже знайшов і не проти його повернути власникові, або, що найімовірніше, на жаль, знайшов і повертати не збирається. Після цього відразу зверніться до найближчого відділення міліції. За допомогою IMEI-коду є реальна можливість знайти його у найкоротші терміни.

Та аби з вами не трапилось таких випадків, радимо дотримуватись елементарних правил:

- не носіть мобільного телефону на видному місці та не ведіть телефонних розмов у вечірній час на малолюдних вулицях, у міжбудинкових проходах, парках тощо.

- не залишайте мобільні телефони без нагляду на прилавках, столиках, в аудиторіях, у незачинених кімнатах, кабінетах, коридорах та прихожих. Не проявляйте надмірну безпечність при його зберіганні;

- приберіть з видного місця мобільний телефон при відвідуванні вашої квартири малознайомими, якщо навіть вам їх рекомендували як достойних людей. Залишений на столику апарат може також спровокувати скоєння крадіжки;

- користуючись громадським транспортом, не зберігайте мобільні телефони у сумках, що легко відкриваються, целофанових пакетах тощо. Найкраще їх носити у внутрішніх кишенях піджака, пальта, куртки;

- не хизуйтеся перед незнайомими або малознайомими наявністю мобільного телефону, особливо дорогого та престижного;

- виясніть і запишіть серійний номер телефону тобто, так званий ІМЕІ. Він є у супровідних документах. Можна визначити його в такий спосіб: набрати комбінацію символів *#06#. При цьому на екрані висвітиться ІМЕІ Вашого мобільного.

Також нагадуємо, що згідно із Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за викрадення чужого майна», викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян ( на сьогодні 61 грн. 50 коп.). Скористайтесь нашими порадами.
Категорія: Корисно | Додав: nekrot (19.05.2010)
Переглядів: 1564 | Теги: застереження, крадіжки, мобільні телефони, профілактика, необережність

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту