Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Корисно

Перш ніж б/в авто купити, попросіть його дослідити

Остап АНАТОЛЬСЬКИЙ, газета "Резонанс"
Науковий співробітник Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Волинській області Дмитро Антонюк уже понад десятиліття займається комплексним дослідженням транспортних засобів, що включає дослідження маркувальних номерів агрегатів автомобіля та документів, які його супроводжують. При цьому головне завдання фахівця – не допустити реєстрації у МРЕО автомобілів, у яких змінені (тобто підроблені) номерні маркувальні знаки агрегатів: кузова, шасі, двигуна. Під час розмови з журналістом "Резонансу" Дмитро Іванович сповна скористався нагодою застерегти громадян, які мають намір купувати автомобіль, що був у використанні: переконайтеся, чи він є "чистим", щоб не потрапити в халепу і не зазнати неприємностей та матеріальної шкоди.


Автотранспорту на вулицях Луцька і дорогах області стає все більше, так само більшає громадян, які хочуть придбати власного "залізного коня". Проте, на превеликий жаль, купуючи його на вторинному ринку, автолюбитель ризикує придбати машину, яку було вкрадено в законного власника і незаконно легалізовано.

Хочеться ще раз застерегти громадян, які мають намір придбати авто: не купуйте його за дорученням, завіреним у нотаріуса, без огляду експерта. Адже буває, що людина вже тривалий час (рік або навіть два) поїздила за дорученням на "своїй" автомашині, потім пішла реєструвати транспортний засіб на своє ім'я – і раптом виявляється, що номерний знак кузова підроблений, а "тачка" має іншого законного власника. Інший варіант – автомобіль у передбаченому законом порядку оглядає автоінспектор і, запідозривши зміну маркувальних позначень, вилучає транспортний засіб та направляє на дослідження, яке, звісна річ, неодмінно виявляє підробку. Для цього існують різні методи, а крім того, при потребі може також бути подано запит на адресу заводу-виробника, де виготовлено автомобіль.

А шляхів незаконної легалізації існує чимало. Скажімо, зловмисники можуть вирізати маркувальне позначення кузова і врізати інше – з автомобіля, який не підлягає ремонту, але на нього є документи. Інший, більш поширений спосіб – перебиття маркувальних знаків або їх зміна (підробка) якимось іншим чином.
Небезпека, що підстерігає покупця на вторинному ринку, – придбати автомобіль-"двійник". Тобто авто, яке буцімто зареєстроване, присутнє у відповідній базі даних, має техпаспорт, одначе свідоцтво про реєстрацію підроблене, а номер кузова такий самий, як у насправді зареєстрованого автомобіля, тільки перебитий. Така сама автомашина їздить вулицями Києва чи Харкова, а покупець купує викрадений "двійник" і не підозрює обману.

При виявленні зміненого номерного знака агрегата або підробленого свідоцтва про реєстрацію експерт інформує відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи УДАІ УМВС та керівництво НДЕКЦ. Згодом автомобіль вилучається і його подальшу долю вирішують органи дізнання. Буває, що новому власнику, котрий нічого не підозрюючи купив незаконно легалізоване авто, залишається хіба що продати дорогу "тачку" по запчастинах.

Слід пам'ятати, що злочинці постійно вдосконалюють методи підробки будь-чого, в тому числі й номерних маркувальних знаків агрегатів транспортних засобів. Тому в нинішній час, купуючи авто, помітити змінений номерний знак неозброєним оком практично неможливо. Лише експерт, який професіонально займається комплексним дослідженням транспортних засобів (КДТЗ), здатен безпомилково розпізнати підробку. Адже, по-перше, фахівцю відомі всі ознаки того, що маркувальний знак змінено, по-друге, експерт повністю "озброєний" необхідними для дослідження технічними засобами, а по-третє, за кожен свій висновок він відповідальний.

Виходячи зі сказаного, радимо, перш ніж купувати машину, звернутися в НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області і замовити там комплексне дослідження транспортного засобу як платну послугу. Заплативши незначну як для автовласника суму, ви збережете набагато більші гроші і не придбаєте автомобіль, котрий потім би втратили.

Експерти, які займаються комплексним дослідженням транспортних засобів, також здійснюють їх оцінку з визначення ринкової вартості. Адже, реєструючи легковик, новоспечений автовласник повинен сплатити 3% його ринкової вартості в Пенсійний фонд України.

Дмитро Антонюк – в одній особі вільнонайманий працівник і пенсіонер органів внутрішніх справ. Служив у міліції з 1982-го по 2005 рік. Закінчивши історичний факультет Луцького педагогічного інституту (нині Волинський національний університет) ім. Лесі Українки, деякий час працював учителем, саме зі школи і прийшов до інспекції у справах неповнолітніх (нині кримінальна міліція у справах дітей), де прослужив 15 років, згодом став оперативним черговим, невдовзі після чого в 1998-му прийняв пропозицію перейти на посаду експерта з дослідження транспорту.

За словами Дмитра Івановича, найважче в роботі те, що за день буває 70-80, іноді 100 автомобілів, і всі чи майже всі громадяни хочуть пройти дослідження сьогодні, зараз, уже, а експерт повинен кожне авто оглянути якісно. Проте група з обслуговування Луцького МРЕВ працює за графіком, організовує роботу так, щоб людям було зручно.
Категорія: Корисно | Додав: nekrot (19.06.2010)
Переглядів: 2776 | Теги: НДЕКЦ при УМВС, УМВС України у Волинській області, незаконна легалізація, експерт, експертиза

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту