Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Корисно

Їдеш до Білорусі – вибирай "червоний канал"

Інна РОМАНЮК, головний інспектор зв’язків з громадськістю Волинської митниці
Щоб уникнути неприємних несподіванок при проходженні митного контролю у білоруських пунктах пропуску, Волинська митниця оприлюднює поради для краян – у який спосіб ліпше і безпечніше потрапити до сусідів-сябрів.

Перш за все необхідно знати, що у пунктах пропуску Республіки Білорусь, як у автопереходах України, громадяни можуть слідувати через кордон "зеленим" або "червоним" коридором. У білоруських пунктах пропуску він називається "каналом".

Рух "зеленим" каналом без заповнення митної декларації при в’їзді до Білорусі дозволяється громадянам, якщо товари, які вони ввозять у супроводжуваному багажі, не підлягають сплаті митних платежів.

До таких товарів належать особисті речі, митна вартість яких не перевищує 1000 євро. Загальна вага – не більше 35 кіло.

"Зеленим" каналом дозволяється також переміщувати два літри алкогольних напоїв, 200 штук цигарок або 200 грамів тютюнових виробів на одну повнолітню особу. Також не більше п’яти ювелірних виробів та до 5 кіло продуктів харчування.

Не підлягає декларуванню іноземна валюта в еквіваленті до 10 тисяч доларів США та білоруські рублі в сумі 500 базових величин.

Виїжджаючи з Республіки Білорусь, слідувати "зеленим" каналом можуть громадяни, які переміщують через кордон не більше трьох тисяч доларів США, білоруські рублі в сумі 500 базових величин і товари, які не підлягають сплаті митних платежів.

Окрім обмежень на тютюнові та алкогольні вироби, забороняється ввозити до Республіки Білорусь більше чотирьох пневматичних гумових шин, що були в користуванні.

Вивозити з Білорусі не можна лом та відходи з чорних, кольорових і дорогоцінних металів. А також дикоростучу лікарську сировину.

Як до ввезення, так і до вивезення з Республіки Білорусь заборонені вибухові речовини та пристрої, умовно патогенні та патогенні генно-інженерні організми, друковані та аудіовізуальні матеріали, інші носії інформації, що містять відомості, які можуть завдати шкоди політичним та економічним інтересам країни, її державній безпеці, здоров’ю та моральності громадян.

Переміщення через "зелений" канал товарів, що підлягають митному декларуванню та оформленню, є митним правопорушенням. За це білоруським законодавством передбачена адміністративна, а в деяких випадках і кримінальна відповідальність.

Тому громадянам, які сумніваються у виборі митного каналу, білоруські митники радять обирати "червоний" канал".
Категорія: Корисно | Додав: nekrot (27.04.2010)
Переглядів: 2273 | Теги: Волинська митниця, порушення митних правил, адміністративна відповідальність, тютюнові вироби, митники, Білорусь, алкогольні напої, кримінальна відповідальність

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту