Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Корисно

Як запобігти крадіжці з автомобіля?
Якщо запитати будь-якого автолюбителя, чого він боїться найдужче, то, швидше за все, відповідь буде: поганих доріг і автомобільних крадіжок. І не варто дивуватися. На сьогодні крадіжки з автомобілів – один із найпоширеніших видів злочинів. Причини такої  чорної популярності: відносна легкість проникнення в автомобіль навіть при наявності сигналізації (доки вона працює, злочинець спокійно робить свою справу), швидкість скоєння злочину, великий діапазон збуту викраденого і недостатньо суворе покарання. До того ж розкриття крадіжок із автомобілів, на жаль, далеко не стовідсоткове.
Виконуючий обов’язки першого заступника начальника УМВС України в області полковник міліції Олег Мартовицький (на фото знизу) говорить, що дійсно крадіжки  є наболілою темою для автолюбителів. З машин викрадається практично все, що потрапляє в поле зору злочинця – демонтуються магнітоли, акумулятори, викрадаються залишені або забуті в автомобілі сумки, барсетки, портмоне, мобільні телефони та інші речі. Вся справа в тому, що викрасти будь-що із автомобіля можна порівняно просто і при цьому дуже швидко. Це вселяє в злочинця відчуття своєї безкарності.
В минулому році на території області було скоєно 257 крадіжок із автомобілів, і з них 190 в місті Луцьку, а за січень нинішнього року в Луцьку було вже скоєно 14 таких крадіжок, з яких тільки 8 розкрито. Як правило крадіжки скоюються в нічний час із автомобілів, які припарковані в дворах жилих будинків.
Способи, які застосовуються  злочинцями для скоєння крадіжок майна із автомобілів:
- розбиття скла автомобіля
- прокол колеса автомобіля – за рахунок відволікання водія скоюється крадіжка із салону,
- підбір ключа або злом дверей автомобіля,
- використання сканера,
- шляхом вільного доступу (із залишеної відкритої машини, коли, як правило, власник знаходиться неподалік).
Олег Мартовицький рекомендує  виходячи із автомобіля не залишати відкритими вікна і двері автотранспортного засобу, в нічний час не лишати автомобілі в дворах, а ставити їх в гаражі чи на платні стоянки.
Як вберегти свій автомобіль? Прислухайтесь до порад і рекомендацій:
- В обов’язковому порядку обладнайте автомобіль протиугінними приладами.
- Замикайте машину, навіть якщо залишаєте її ненадовго. Пам’ятайте, що із викрадених кожен п’ятий автомобіль був угнаний в результаті того, що залишався незамкненим.
- Закривайте кришку бензобака –  це не тільки попередить крадіжку бензину, а й у випадку угону залишить злочинців без можливості заправити машину.
- Звертайте увагу на людей, які цікавляться вашим автомобілем. Не виключено, що вони мають намір викрасти його.
- Не залишайте ключі в замку запалювання навіть у тих випадках, коли залишаєте авто у власному гаражі.
- На ніч ставте автомобіль в гараж із надійними замками або на стоянку, яку охороняють, якщо через будь-які обставини це зробити неможливо, ніколи не залишайте автівку на пустирі чи в іншому місці,  де погане освітлення.
- Залишаючи автомобіль на вулиці, ставте його біля стіни будинку чи ближче до іншого автомобіля. Тоді буде важче в нього проникнути.
- Якщо ви надовго залишаєте машину на стоянці, піклуйтесь про те, щоб вона не була заправлена пальним.
- Якщо ви їдете далеко, ретельно перевірте технічний стан авто. Запасіться паливом і грошима. Бажано мати додаткову каністру з бензином.
- Будьте обережнішими з голосуючими. Якщо хтось просить вас зупинитись на дорозі, перед тим як відкрити вікно чи вийти з авто, подумайте, чи немає для вас загрози. Особливо будьте обережні, якщо автомобіль зупиняє група чоловіків, до того ж у нетверезому стані.
- В темну пору доби перед тим, як вийти з автівки, подивіться навколо і переконайтесь, що вам нічого не загрожує. Повернувшись до автомобіля, тримайте ключі від дверцят із замка запалювання наготові. Подивіться, чи нікого немає в автомобілі.
- Не залишайте в автомобілі, особливо на ніч, магнітолу, радіоприймач, телевізор та інші цінні речі, а також документи (посвідчення водія, техпаспорт та інші).
- Не зберігайте в салоні автомобіля викрутки та інші предмети, які можуть бути використані для запуску двигуна без ключа запалювання.
Слід також звернути увагу на те, що частина потерпілих поводиться неправильно. Виявивши, що в автомобілі розбите скло та з салону щось викрадено, власник машини очищає салон від уламків скла, їде на цьому ж автомобілі у відділ міліції, навіть не підозрюючи, що своїми, здавалося б, „логічними” діями він знищив сліди злочину. Тому, якщо ваш автомобіль все ж таки обікрали, ні в якому разі не сідайте всередину машини, а відразу телефонуйте в міліцію.
Одним словом, будьте обережні! Пам’ятайте: цілісність автотранспортного засобу в основному залежить від самих вас.
УКР УМВС України у Волинській області
Категорія: Корисно | Додав: nekrot (08.02.2010)
Переглядів: 2263 | Теги: крадіжки з автомобілів, як запобігти, Олег Мартовицький, профілактика, УКР УМВС

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту