Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Цвях номера

Шериф у спідниці – гроза злодіїв і дебоширів
Жителька села Озірці Горохівського району Тетяна Попович прийняла рішення піти в органи внутрішніх справ, знаючи, що служити доведеться на абсолютно не жіночій посаді дільничного інспектора міліції. Проте ось уже незабаром виповниться рік Тетяниній роботі, і з усіма численними завданнями та повсякденними, як-то кажуть, тяготами служби лейтенант міліції справляється. Зокрема, протягом перших двох місяців нинішнього року наша героїня встигла розкрити два злочини.

Однієї ночі хтось проник до приміщення магазину в селі Уманці Пустомитівської сільської ради Горохівського району і викрав продукти харчування на суму близько 500 гривень. Дільничний інспектор міліції Тетяна Попович спільно з оперуповноваженим сектора карного розшуку Олександром Вальчуком провели необхідні оперативно-розшукові заходи, внаслідок чого злочин було розкрито по «гарячих» слідах. Виявилося, що крадіжку скоїв громадянин, який зловживає спиртними напоями.
Другий злочин – крадіжка металевих корит із приміщення тваринницької ферми в селі Пустомити. Свинарники не охоронялись, і з цього скористався громадянин, який повідрізав корита й забрав. Тетяна і цей злочин розкрила по "гарячих" слідах – встановила особу підозрюваного, знайшла і вилучила в «металіста» крадене.
Дільничний інспектор міліції СДІМ Горохівського райвідділу УМВС України у Волинській області лейтенант міліції Тетяна Попович обслуговує Мирненську, Пустомитівську, Скірченську і Ватинську сільські ради, до яких входить загалом 9 сіл, де проживає близько 3400 чоловік. З них понад 1200 – в Мирному, де, між іншим, налічується 9 об'єктів торгівлі. Хоч Тетяна і називає свою дільницю більш-менш спокійною, роботи ніколи не бракує…
Вищу освіту жителька села Озірці Горохівського району здобула в Луцькому національному технічному університеті на економічному факультеті. Можливість улаштуватись на роботу за фахом була, проте дівчина вирішила йти на службу в органи внутрішніх справ. Свого часу служити в міліції мріяла мама Тетяни. Проте так склалося, що Зоя Василівна працює у сфері освіти – нині заступник директора з виховної роботи Озірцівської ЗОШ I-III ступенів, – а міліціонером стала представниця наступного покоління.
Чотири з половиною місяці провчилась Тетяна у Волинському училищі професійної підготовки працівників міліції УМВС України в області. На посаду дільничного інспектора міліції призначена з 27 березня минулого року. Начальник райвідділу того дня саме прийняв вітання з Днем народження, після чого і представив нового працівника особовому складу. Починала службу лейтенант зі стажування, а в червні за нею було закріплено територію обслуговування.
За словами Тетяни, мужчини одразу прийняли її у свій колектив, і вона зовсім не почувається в секторі ДІМ чужою чи випадковою людиною. Зізнається – боялася, що буде гірше. Звісно, найбільше опікає нову працівницю, навчає всіх премудростей роботи і передає досвід наставник – старший дільничний інспектор міліції капітан міліції Новак Мар'ян Миколайович.
Колеги-шерифи допомагають Тетяні постійно. З громадськими помічниками ситуація дещо гірша – принаймні, офіційно у дільничного їх немає. Чим можуть, сприяють сільські голови – викликають громадян у міліцію або суд, надають необхідні характеристики на тих чи інших осіб тощо.
В основному робота полягає у вирішенні заяв, розгляді звернень громадян, профілактичній роботі – насамперед з підобліковим елементом. Дехто з цієї публіки спочатку таки сприймає міліціонера слабкої статі несерйозно. Однак Тетяна вже навчилася впливати на громадян методом переконання. На виклики виїжджає переважно з кимось із колег, але іноді й сама – і спроб опору Тетяні Попович як працівнику міліції не траплялося.
Тяжких та особливо тяжких злочинів за час Тетяниної служби на дільниці не скоювалося. Фактів збуту самогону ще не виявляла. А ось посіви маку – були, втім, їх документували працівники БНОН та їхні колеги з блоку кримінальної міліції.
Громадяни ж до дільничного звертаються найчастіше із сімейними проблемами, в основному – жертви сімейних дебоширів. Таких лейтенант міліції Попович неодмінно притягує до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП. Складала адмінпротоколи і за фактами інших найрізноманітніших правопорушень, як-от поява на робочому місці в нетверезому стані.
Залучалася і до чергувань, і до патрулювання, і до забезпечення ОГП та охорони бюлетенів під час нещодавніх президентських виборів. Хоч якою важкою є служба, Тетяна «потроху звикає» і старається виконувати службові обов'язки якомога краще.
У вільний час Тетяна найдужче любить займатися малюванням. А ще цікавиться книгами і телепередачами про астрономію. З художньої літератури надає перевагу творам Миколи Гоголя, улюблений з яких – «Вечори на хуторі біля Диканьки». Попри згадані вподобання, цьогорічна «ніч перед Різдвом» на дільниці минула спокійно. Користуючись нагодою хочеться побажати лейтенанту міліції, щоб громадяни, спокій яких захищає Тетяна Михайлівна, поважали її і Закон, а під час припинення правопорушень і розкриття злочинів хай завжди всміхається фортуна.
Андрій АНАТОЛЬСЬКИЙ
Фото автора
Категорія: Цвях номера | Додав: nekrot (06.03.2010)
Переглядів: 1830 | Теги: адміністративна відповідальність, Горохівський РВ УМВС, сімейні дебошири, крадіжки харчів, дільничний

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту