Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Цвях номера

Ризикуючи життям, винесли з палаючої хати двох дітей

Віталія ЛУКАШЕВИЧ, Центр пропаганди ГУ МНС у Волинській області
Нещодавно у селі Хотишів Камінь-Каширського району, що на Волині, у будинку, де спалахнула пожежа, ледь не загинули двоє діток. Врятованим життям сестрички Лідочка та Ангелінка Цвих завдячують сусіду Володимиру Дзеніку та його товаришеві Іванові Карпуку, які вчасно нагодилися і на руках винесли їх із задимленої хати.


Лихо трапилося рано-вранці, коли Валентина Цвих відлучилася з дому. Жінка повезла найстаршу доньку до дитсадка. Оскільки чоловік напередодні також відлучився, вона зачинила у хаті двох молодших дочок, які міцно спали. Поспішаючи, молода матір забула вимкнути газову плиту, де підігрівала воду для прання.

Допоки жінка прямувала до дитсадка, вода на плиті википіла і невдовзі на кухні почали диміти хатні речі, виділяючи отруйний дим. Діти прокинулися і відчувши, що у будинку пожежа, сховалися. Саме тоді клуби диму над хатою помітив Іван Карпук. 31-річний селянин прожогом кинувся до родича господарів Володимира Дзеніка, який мешкає неподалік, і вже разом з ним рушив до будинку.

Чоловіки вибили вікно, Володимир пробрався в охоплену пожежею хату, а Іван зостався на вулиці. У суцільному димовому мороці чоловікові вдалося віднайти чотирирічну Ангеліну, почувши її голосний плач. Він передав її товаришеві і рушив за найменшою Лідочкою, якій 5 квітня виповниться усього 2 роки.

Володимир Дзенік обшукав ліжечко і наостанок (адже й сам уже відчував, що задихається) зазирнув під нього. Там лежала непритомна дитина, що тяжко дихала. Чоловік взяв її на руки зробив декілька кроків, але сил донести до вікна йому забракло – дався взнаки чадний дим, що наповнив легені, тож міцно притиснувши дитя до себе, крикнув Іванові, щоб забрав дівчинку. Самого рятівника Володимира Дзенніка через вікно будинку вже витягали односельці.

Не зволікаючи, Іван Карпук помістив дітей в автомобіль і повіз до найближчої лікарні у сусідньому селі. Там молодшу дівчинку привели до тями і вже звідтіля транспортували до райлікарні. А Володимир, оговтавшись, разом із односельчанами, які підоспіли на допомогу, викликав рятувальників і кинувся гасити пожежу.

Ще до приїзду рятувальної служби сусіди знеструмили будинок і намагалися залити полум’я, що виривалося назовні й охопило дах будівлі, водою з криниці. За 15 хвилин бійцям МНС вдалося локалізувати пожежу, а остаточно приборкали її ще за 45 хвилин.

Стихія завдала чималої шкоди: вогонь знищив та пошкодив перекриття і дах, на значній площі обвуглилися дерев’яні стіни, зіпсовані міжкімнатні двері, вікна, згоріли холодильник, газова плитка та чимало інших речей.  На щастя, вціліли діти, хоча й перебували за крок від смерті.

Нині молода родина з трьома доньками переселилася до родичів. А лиха ж могло не трапитися, - запевняють рятувальники. Варто було б дотримуватися простих правил безпеки. Вогонь, як відомо, недбалості не прощає. А прикрий випадок, що трапився, повинен стати наукою не тільки для погорільців, але й для багатьох інших людей. Вчитися, як відомо, краще на чужих помилках.
Категорія: Цвях номера | Додав: nekrot (29.03.2010)
Переглядів: 1037 | Теги: вогонь, рятувальники, пожежа, лихо, ГУ МНС в області

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту