Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Цвях номера

На Волині при пологах загинула дитина

У Володимирі-Волинському з вини медиків під час пологів загинула новонароджена дитина. Матір удалося врятувати.

Родичі потерпілої впевнені, що трагедія сталася через місцевих лікарів, котрі поклалися на природній перебіг процесу і не зробили кесаревого розтину та вакуумної екстракції породіллі. Натомість, витягати плід вирішили витискуванням, під час якого маля й задушилося.

Потерпіла Олена Макарук розповідає, що просила зробити їй кесарів розтин, оскільки не зможе самотужки перенести пологи. Натомість лікарі запевняли, що "ми родили, і ти родиш... попривикали тут робити кесареве".

Чоловік потерпілої Віктор Макарук, який був присутній на пологах, каже, що лікарі надушили на живіт ліктем, витискуючи дитину, а коли з’явилася голівка, немовля ні крику, ні жодних ознак життя не подавало.

Опісля тіло забрали, і, за словами Олени Макарук, лікар Тетяна Мирончук сказала їй, що це вона (мати) задушила власну дитину, і соромно дивитися на таких батьків. На думку гінеколога, закоротке пуповиння у 35 сантиметрів і схрещування ніг матір’ю – причини смерті.

Для інших медиків ця логіка дивна. Кажуть, у такий спосіб лікарка, передусім, приховує власні помилки.

"Якби були дотримані вимоги протоколу по веденню пологів, і при всіх благоприємних ситуаціях, повинно було бути все добре. Якби своєчасно був проведений кесарів розтин", – коментує в.о. головного лікаря Володимир-Волинської лікарні Василь Матвійчук.

Нині працює слідча комісія, а прокуратура порушила справу. До слова, картку породіллі знайшли у реєстратурі не одразу. Рідні потерпілої кажуть, що не можуть почути коментарів від експерта, котрий робив розтин тіла немовляти.

Судмедексперт Микола Бзюк журналістам каже, що не має права розголошувати дані досудового слідства. Вищезгадана лікарка, яка до того ж є депутатом місцевої райради, також не дала ніяких коментарів. Її перевели до відділення жіночої консультації і перед зустріччю з репортерами їй стало зле.

Через недбальство гінеколога менше року тому вже померла жінка, котра приїхала народжувати у Володимир-Волинський аж зі столиці. Проте того випадку міліція не коментує, розповідає лише про нещодавній, – із посиланням на сайт телеканалу НТН повідомляють волинські інтернет-видання.
Категорія: Цвях номера | Додав: nekrot (01.09.2010)
Переглядів: 1730 | Теги: смерть, Загибель, прокуратура, кримінальна справа

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту