Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Актуально

З початку року - 51 кримінальна справа за фактами шахрайства

Шахрайство є одним із небагатьох видів злочину, яке скоюється давно награним та надуманим методом обману або зловживання довірою. Однак способів та приводів для цього можна знайти безліч - від банального заволодіння мобільним телефоном під приводом „дай позвонити” до житлової афери, - констатує спеціаліст ВЗГ УМВС України у Волинській області Юлія Сіліч.
Як зазначив начальник відділу по розкриттю майнових злочинів і незаконному заволодінню автотранспортом УКР УМВС України у Волинській області Геннадій Єпіфанович, з початку цього року порушено 51 кримінальну справу за фактами шахрайства, що на 70 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. В основному нерозкритими шахрайства залишаються тоді, коли вчиняються так званими „гастролерами”, переважно циганської народності, котрі постійно кочують з одного місця в інше.
На даний час значно поширились шахрайства, скоєні під приводом „зняття порчі”, „відведення біди”, яка буцімто загрожує людині чи її родичам. Цим, зазвичай, займаються циганки, які найчастіше з’являються в містах, де найбільше до них у поле зору потрапляють молоді жінки й дівчата. Ворожки спочатку залякують їх, пророкуючи лиху долю, а потім беруться порятувати нещасних, пропонуючи принести з дому гроші та золоті вироби, щоб помолитися над ними і відвернути біду, хворобу, а то й навіть смерть. Як тільки коштовності або гроші опиняються в руках „спасителів”, вони дивним чином зникають. Лише тоді ошукані починають усвідомлювати, що з ними сталася велика неприємність, і йдуть по допомогоу до правоохоронних органів.
Крім того, останнім часом міліціонери відзначають значне зростання шахрайств, скоюваних відносно пенсіонерів.
- Найпоширеніший варіант шахрайства, - розповідає Геннадій Святославович, - це так звані "соціальні працівники". Невідомі жінки - дві, іноді три - заходять до літніх самотніх людей денної пори, під виглядом, наприклад, працівників пенсійного фонду або ж банківських структур. Одна з псевдопрацівниць відволікає господарів, інша в цей час забирає гроші. Також шахрайки пропонують довірливим людям обміняти гроші за вигідним курсом.
Зокрема, днями у місті Луцьку дві невідомі жінки, представившись працівниками обласного соцбезу, потрапили до помешкання одиноких пенсіонерів та попросили написати заяву на збільшення пенсії. Після цього повідомили, що гроші державної та іноземної валюти виходять із обігу і що їх необхідно терміново обміняти. А далі, звісно, все закінчилось відповідно до злочинного сценарію –довірливі пенсіонери залишились ошуканими.
Тож правоохоронці невпинно радять: щоб не стати жертвою шахраїв, запам’ятайте найпростіші правила - ні в якому разі не впускайте до своєї оселі осіб циганської зовнішності та незнайомих вам осіб. Нізащо не встановлюйте з ними контакт. Не реагуйте на будь-які їхні прохання, як-от „переповити дитину”, „напитися води”, „зняти порчу”, „поворожити” і таке інше. Не слід забувати, що, відкриваючи двері своєї домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтесь на небезпеку.
Якщо до вас підійшли на вулиці з пропозицією погадати чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше відірватися від нав’язливих добродіїв та піти геть. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути загіпнотизованими. Якщо відчепитися не вдається - покличте когось на допомогу. Поява стронньої людини відверне увагу шахрайок від вас і це допоможе вам звільнитися. Ні в якому разі не давайте шахраям своїх речей, грошей, коштовностей, навіть тимчасово, бо за першою річчю піде друга, третя. Не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно - зверніться по допомогу до сусідів, аби випровадити непроханих гостей з дому .
Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв – не зволікаючи повідомте за телефоном 102 правоохоронні органи, аби останні мали можливість по гарячих слідах затримати зловмисників.
І останнє: не вірте, що "задарма" можна збагатитися і примножити законно отримані гроші.
Категорія: Актуально | Додав: nekrot (24.02.2010)
Переглядів: 1742 | Теги: соціальні працівники, профілактика, застереження, шахрайство, зняти порчу, щоб не стати жертвою

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту