Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Актуально

Уряд Тимошенко німцям продав державну таємницю, а українців залишив без закордонних паспортів

http://volynregion.org
Завдяки бездарності колишнього уряду Тимошенко українці дотепер зазнають труднощів з одержанням закордонних паспортів.


Останнім часом у ЗМІ активно обговорюється проблема видачі закордонних паспортів українцям. Дійшло до того, що днями Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) змушена була закликати розібратися з цією проблемою Президента Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколу Азарова, міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, а також керівника МЗС Костянтина Грищенка.

Зокрема Асоціація висловлює протест проти "бездіяльності осіб, відповідальних за друк і видачу закордонних паспортів громадянам України". За інформацією Асоціації, 13 січня 2010 року гендиректор УАВПП Олексій Погорєлов подав у паспортний підрозділ Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві документи для оформлення закордонного паспорта. Ним були здійснені всі необхідні платежі. "У той же час, станом на 25 березня 2010 року новий закордонний паспорт усе ще не надрукований і не виданий", - говориться в повідомленні Асоціації.
Проблеми з видачею паспортів почалися ще з 4 січня 2010 р., коли Консорціум "ЄДАПС" оголосив про вимушену зупинку роботи у зв’язку з тим, що Держказначейство перестало розраховуватися з виробником документів. Заборгованість держави перед "ЄДАПС" перевищила 150 млн. грн. Йдеться про гроші, які громадяни на 100% заплатили в державний бюджет при оформленні різних ідентифікаційних документів у листопаді-грудні 2009 р. і які перебувають у Державному казначействі України.

За інформацією Консорціуму "ЄДАПС", блокування платежів відбулося за вказівкою колишнього першого віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова та шостого замміністра КМУ Сергія Чоботаря; останній перед виходом з Кабміну буцімто вирішив нагріти платників податків на 154 тис. грн. Тим часом, громадяни при оформленні закордонних паспортів повністю вносять гроші за всі необхідні платежі й збори.

У якому напрямку уряд Тимошенко запроторював гроші, призначені в тому числі для розрахунків з виробником документів, невідомо. Очевидно, Кабмін мав більшу необхідність у коштах під час проведення виборчої кампанії.

3 лютого 2010 р. прокуратура м. Києва винесла припис Держказначейству з вимогою негайно оплатити заборгованість МВС України перед Консорціумом "ЄДАПС" у сумі 72 млн. грн. за надані бланки документів. А 8 лютого Консорціум відновив роботу, після того як Держказначейство почало погашати заборгованість за вже відвантажені Консорціумом у листопаді-грудні 2009 р. закордонні паспорти громадян України. Тоді на адресу "ЄДАПС" надійшло 12,2 млн. грн.

Однак, за словами заступника генерального директора консорціуму ЄДАПС по зв’язках зі ЗМІ й громадськістю Олександра Драникова, станом на середину березня 2010 р. загальна заборгованість перед Консорціумом як і раніше становила близько 113 млн. грн. При цьому, як повідомив Олександр Драников, Консорціум продовжує проводити друк та відвантаження закордонних паспортів: "Відповідно до кількості заявок, що надходять від МВС, "ЄДАПС" останнім часом відвантажує в середньому від 250 до 500 закордонних паспортів за день". Хоча виробничі потужності Консорціуму "ЄДАПС" дозволяють робити набагато більше цього показника - на початку лютого 2010 р., коли Держказначейство частково розплатилося з виробником, щоденний обсяг відвантаження закордонних паспортів становив 6-9 тис. шт. залежно від заявок МВС. Тому, за словами пана Драникова, "всі питання із приводу нинішньої кількості видачі документів варто задавати в профільний департамент МВС".

У свою чергу буквально днями радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній повідомив, що новопризначений міністр Анатолій Могильов ініціює перевірку роботи паспортної системи у зв’язку із затримками видачі закордонних паспортів громадянам України. "Ця служба наразі не задовольняє міністра в тому розумінні, що люди не одержують паспорти, заплативши за них гроші наперед... Міністр дав доручення розібратися ... перевірка покаже, де поділися гроші, сплачені громадянами (за закордонні паспорти - Ред.) у системі МВС ... і буде зроблено все, щоб це в майбутньому не відбувалося", - сказав Стогній. Очевидно, що найближчим часом розпочнуться перевірки діяльності на цій ниві Турчинова й Чоботаря, які, крім того, що вкрали гроші з бюджету, перед самим приходом нового уряду ще й ініціювали прийняття постанови КМУ про новий дизайн бланка закордонного паспорта, щоб остаточно штовхнути паспортну систему в хаос.

Кабінет міністрів Юлії Тимошенко перед своєю відставкою затвердив зміни до технічного опису і зразка бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон. І доручив МВС до 29 березня подати на затвердження готовий зразок паспорта. Раніше група урядових чиновників на чолі з екс-віце-прем’єром Олександром Турчиновим передали іноземцям інформацію, яка є державною таємницею, - специфікацію виробництва українського закордонного паспорта німецької компанії "Гізеке & Деврієнт" (Gіesecke & Devrіent).
Залишається сподіватися, що новий уряд і глава МВС нарешті наведуть порядок у паспортній сфері, і з’ясують, куди попередній уряд спрямував вкрадені гроші і чому приватній німецької компанії "Гізеке & Деврієнт" (Gіesecke & Devrіent), яка звинувачена в корупції і дачі хабарів іноземним державним чиновникам, була продана державна таємниця України.
Категорія: Актуально | Додав: nekrot (31.03.2010)
Переглядів: 1823 | Теги: міністр внутрішніх справ, бездіяльність, МВС, закордонні паспорти, консорціум ЄДАПС, державна таємниця

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту