У Медведька підкинули кримінальних статтей Гаврилишину?
Волинський інформаційний порталСтосовно депутата Луцької міськради Василя Гаврилишина порушено кримінальну справу за низкою статтей Кримінального кодексу України. Про йдеться у листі міському голові Богдану Шибі із ГПУ за підписом заступника Генпрокурора Віктора Пшонки, який є у розпорядженні ЗІКу.
У документі йдеться: "Відповідно до вимог статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих ради" повідомляю, що Генеральною прокуратурою України порушено кримінальну справу стосовно депутата Луцької міської ради Гаврилишина В.Б. за частиною 2 статті 366, частиною 4 статті 27, частиною 2 статті 364, частиною 4 статті 27, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України за фактами вчинення службових злочинів при незаконному заволодінні коштами кредитної спілки "Вклад".
Документ підписав заступник Генпрокурора Віктор Пшонка.
Нагадаємо, за матеріалами ГУБОЗ МВС щодо нього порушена кримінальна справа за частиною 4 статті 190 КК ("шахрайство, здійснене в особливо великих розмірах").
Під час розслідування гучної справи було встановлено, що Гаврилишин дав вказівку оформити від імені охоронців банку кредити на суму 2,5 мільйона гривень. При цьому, за версією слідства, банкір розпоряджався даними засобами на свій розсуд. Крім того, Генпрокуратура порушила щодо нього кримінальну справу за частиною 5 статті 191 КК ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"). 14 квітня 2009 року Василь Гаврилишин був затриманий.
Нагадаємо, що депутати Луцької міськради 10 лютого звернулися до голови Верховного Суду Онопенка із клопотанням про зміну стосовно депутата міськради Василя Гаврилишина, якого обвинувачено у фінансових оборудках. За це клопотання проголосували 26 обранців громади (мінімально потрібна кількість голосів - 24).
Довідка.
Частина 4 статті 27 ККУ визначає: "Підбурювачем є особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення злочину".
Згідно з частиною 2 статті 364 ККУ "Зловживання владою або службовим становищем", яке спричинило тяжкі наслідки, карається "позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
Відповідно до частини 2 статті 366 Кримінального кодексу, службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки, карається "позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".