Остап АНАТОЛЬСЬКИЙ, газета "Резонанс"На базі Горохівської районної організації пенсіонерів МВС України "Ветеран" відбулася кущова семінар-нарада голів ветеранських організацій УМВС України у Волинській області, до участі в якій були запрошені чільники рад ветеранів Луцького міського та Іваничівського, Локачинського, Луцького і Ківерцівського районних відділів УМВС. Завдяки, передусім, організаторському таланту голови організації "Ветеран" Степана Гладуна учасники наради мали можливість узяти участь не лише в засіданні, присвяченому обміну досвідом роботи, а й у цікавій екскурсії місцями козацької слави, де кожного очікували приємні сюрпризи...
Втім, про все по порядку. Розпочалася семінар-нарада в актовому залі Горохівського РВ УМВС України в області з доповіді голови Горохівської районної організації пенсіонерів МВС України "Ветеран". У ній Степан Гладун зокрема зазначив, що організація нараховує 116 членів, серед яких – два інваліди та один учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, чотири учасники бойових дій на території інших держав, десять ліквідаторів наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. У районі проживають 22 вдови пенсіонерів органів внутрішніх справ. І нікого не забуто та не обділено увагою районної ветеранської організації.
Степан Іванович розповів про хороші зв'язки, які Горохівська районна організація пенсіонерів МВС України "Ветеран" підтримує з райдержадміністрацією, районною радою, районною організацією ветеранів війни і праці. Завдяки цьому рада ветеранів Горохівського РВ УМВС має і приміщення, і фінансування з районного бюджету, в якому є графа "Матеріальна підтримка активно діючих ветеранських організацій".
Ясна річ, найважливіші питання вирішуються спільно з керівництвом райвідділу. Між іншим, і в семінар-нараді взяла участь заступник начальника Горохівського РВ УМВС з кадрового забезпечення Наталія Слюсар, якій того дня... ще й поталанило приймати вітання членів районної ради ветеранів та гостей краю із присвоєнням спеціального звання – підполковник міліції.
Вельми цікавим був виступ голови Луцької міської і заступника голови обласної ветеранських організацій Володимира Буравського, який, нагадаємо, є головою Волинської обласної профспілкової організації атестованих працівників ОВС України. Профспілка та Рада ветеранів УМВС спільно організовують заходи для ветеранів і пенсіонерів волинської міліції, причому саме обласна профспілкова організація віднаходить на це кошти. Приміром, завдяки цій співпраці з нагоди 65-річчя Перемоги волинська міліція гідно вшанувала учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні, які є ветеранами органів внутрішніх справ. Щороку проводяться змагання з більярду серед пенсіонерів УМВС, а цьогоріч серед них планується вперше провести змагання грибників, яким, до речі, уже зацікавилися центральні ЗМІ.
Отож Володимир Антонович закликав колег-голів ветеранських організацій тісніше співпрацювати з первинними профспілковими організаціями атестованих працівників ОВС України, що діють у міськрайвідділах волинської міліції. Так само – й із заступниками начальників МРВ з кадрового забезпечення. Промовець також запропонував у кожному міськ- та райвідділі зробити ветеранський куточок, сказавши, що Профспілка може допомогти коштами на виготовлення стендів. Володимир Буравський упевнений і в тому, що кожна ветеранська організація повинна підготувати й випустити буклет, присвячений своїй історії. А на закінчення виступу озвучив ідею – провести конкурс на кращого ветеранського активіста (на зразок конкурсу з визначення кращого активіста профспілкового руху, який проводить ПАП ОВС України.)
Перед присутніми також виступив зі словами привітання та подяки голова Горохівської районної організації ветеранів війни і праці Петро Редчук. Безумовно, найбільше теплих слів Петро Микитович адресував своєму заступнику і колезі Степану Гладуну (тому самому, який ловив серійного вбивцю і грав у фіналі "Що? Де? Коли?" - "Р.В."). А голова ради благодійного фонду "Правопорядок і безпека громадян" Василь Живко оголосив Гладуну Степану Івановичу подяку Фонду. У свою чергу голова районної ветеранської організації висловив безмежну вдячність усій районній раді ветеранів міліції, до якої належать Ігор Михайлович Богонос, Валерій Георгійович Петровський, Віталій Григорович Веремчук, Володимир Йосипович Климук та Зоя Олексіївна Барвінська.
З райвідділу УМВС України в області учасники семінар-наради вирушили на міський Пагорб слави, де поклали вінок до могили міліціонерів, загиблих на війні. А звідти мікроавтобус повернув у бік Берестечка. Дорога довжиною в декілька десятків кілометрів не видалася нудною, ба навіть зовсім навпаки: Степан Гладун узяв на себе роль гіда, з якою блискуче впорався, розповівши багато цікавих фактів про історію міста і району та показавши визначні місця, повз котрі випало проїжджати. Ще одну зупинку зробили біля пам'ятника воїнам-афганцям, які проживали на Горохівщині і зовсім молодими повернулися з війни в "чорних тюльпанах".
А потім учасники наради побували на екскурсії в Національному історико-меморіальному заповіднику "Поле Берестецької битви", що в селі Пляшева Радивилівського району на Рівненщині. Як розповідала свого часу наша газета, торік його відвідували члени сімей загиблих працівників волинської міліції. Нагадаємо, що цей історико-меморіальний заклад існує з 1966 року (як музей-заповідник "Козацькі могили"), статус державного заповідника отримав у 1991 році, а 10 вересня 2008-го йому надано статус Національного.
Комплекс заповідника в основному був створений до 1914 року: на острів Журавлиха перенесли із села Острів, що неподалік, церкву св.Михайла – пам'ятку дерев'яного зодчества XVII ст., спорудили храм-усипальницю св. Георгія Побідоносця, в нижньому ярусі якої вміщено саркофаг із кістками козаків, частково звели муровану стіну, вивершили приміщення для монастирського скита (тепер музей). А в 1991 році урочисто відкрито пам'ятник козакам та селянам-повстанцям, автором якого є скульптор Анатолій Кущ.
І от саме біля названого пам'ятника учасників семінару-наради очікувала приємна несподіванка. Кожному було урочисто вручено Грамоту, яка – цитуємо: "Стверджує, що ця шанована людина подолала нелегкі дороги і дійсно побувала на місцях козацької звитяги під Берестечком на Волині. Доземно вклонилася праху козацькому. Серцем і душею торкнулася вольності та мужності козацької і дала слово кожним днем своїм наступним трудитись задля своєї Вітчизни, задля України. Аби продовжувався рід та слава козацька, слава родоводу українського". Цим самим рада Горохівської районної організації пенсіонерів МВС України "Ветеран", по суті, провела посвяту гостей краю в козаки.
Відповідно, саме козацьким обідом і завершилася кущова семінар-нарада після повернення її учасників до Горохова. А звідти голови згаданих вище рад ветеранів роз'їхалися тричі збагачені – спілкуванням у дружньому колі однодумців, приємними враженнями від побаченого й почутого та цінним досвідом роботи, обмін котрим пройшов успішно й обіцяє бути справді корисним.