Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Актуально

"Проблема наркоманії повинна вирішуватись на урядовому рівні"
В наші дні наркоманія – це надто поширена проблема, яка в будь-якому випадку призводить до трагічних наслідків. Про неї говорять у всьому світі, з нею пов’язують зростання злочинності і збільшення транспортних аварій та інших нещасних випадків. Це соціальна проблема, про яку наполегливо і тривожно повідомляють численні засоби масової інформації.
Досить активно намагаються вирішувати дане питання правоохоронці Волинської області. Так, з початку року маємо більш-менш втішну статистику порівняно з минулими роками.
- Впродовж останніх двох років на території області спостерігаємо тенденцію до зменшення кількості осіб, які перебувають на медичному обліку з приводу наркозалежності. Так, поширення набуває вживання психотропних речовин, особливо у молодіжному середовищі, й водночас зменшення кількості "опійних" наркозалежних осіб, які і становлять основну частку з числа перебуваючих на обліку у Волинському наркодиспансері. З початку року нами зареєстровано 62 злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків. З них 46 – пов’язані зі збутом. Тож ведемо боротьбу із "білою смертю" щоденно, без вихідних і святкових днів, - зазначив начальник ВБНОН УМВС України у Волинській області Сергій Тягунов.
Як констатують правоохоронці, найбільша кількість наркозалежних осіб (а це близько 800 чоловік) зареєстрована у місті Луцьку, найменша - у Ківерцівському районі (понад 90 чоловік). Загалом на оперативному обліку перебуває дві тисячі осіб, що зловживають наркотичними засобами та психотропними речовинами.
За інформацією правоохоронців, упродовж 2010 року працівниками органів внутрішніх справ вилучено понад п’ять кілограмів наркосировини. Орієнтовна вартість вилученого за цінами чорного ринку становить близько 76 тисяч гривень. До кримінальної відповідальності за скоєння злочинів, повязаних із незаконним обігом наркотиків, притягнуто 23 особи, з них 11 – за збут.
Загалом ситуація складається так, що жертвою "білої смерті" може стати будь-хто, а горе і сльози - увірватись до будь-якої родини. Не варто говорити про те, що наркотиками бавляться тільки неблагополучні або не зайняті справами діти. Нерідко "дурманом" торгують прямо на території навчальних закладів. Сьогодні наркотики в кишенях багатьох учнів та студентів - це звичне явище. Можна сказати, що вони стали обов’язковим у джентльменському наборі багатьох, так званих, крутих юнаків та дівчат. Вони навіть не підозрюють, яку небезпеку приховують у собі ці "задоволення", які наслідки спричиняють нешкідливі на перший погляд захоплення, до яких трагічних наслідків згодом призводять.
Правоохоронці Волині докладають максимум зусиль на вирішення цієї проблеми серед молоді. Так, з початку року працівниками відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України у Волинській області здійснено шість виступів на антинаркоманійну тематику.
- Про це потрібно говорити завжди, адже проблема з наркоманією серед молоді потребує неабияких зусиль для її вирішення. Тому вважаю, що перш за все її потрібно вирішувати на урядовому рівні. Неабияк у цьому плані допомагають нам засоби масової інформації, через які висвітлюється інформація про негативний та нерідко плачевний наслідок вживання наркотиків, - зауважив Сергій Анатолійович.
Всього ж на території області, як зазначив Сергій Тягунов, знаходиться 875 навчальних закладів. У нинішньому році працівниками органів внутрішніх справ виявлено шість фактів незаконного обігу наркотиків на прилеглих до навчальних закладів територіях. За даними фактами порушено кримінальні справи. З незаконного обігу вилучено 24 грами марихуани та 1 мг опію.
Разом з тим не зайве нагадати, що активну боротьбу з токсикоманією і наркоманією необхідно вести на всіх рівнях.
Юлія СІЛІЧ, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Категорія: Актуально | Додав: nekrot (13.02.2010)
Переглядів: 2443 | Теги: збут наркотиків, токсикоманія, проблема, ВБНОН УМВС, БНОН, наркоманія

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту