Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Актуально

На Волині вшанували фронтовиків-міліціонерів

Ірина НОВОСАД, Юрій СОСНИЦЬКИЙ
Традиційний парад до Дня Перемоги у неділю 9-го розпочався з Театральної площі обласного центру, звідки святкова колона на чолі з фронтовиками і бойовою технікою попрямувала до Меморіалу вічної слави. Незважаючи на дощ, віддати шану захисникам вітчизни прийшло чимало лучан, котрі ніколи не забувають про тяжкі роки війни, пам’ятають тих невідомих солдатів, завдяки яким сьогодні живуть під мирним небом.


На святковому параді були присутні усі без винятку представники місцевої виконавчої та законодавчої влади Волині. Звичайно, участь у параді взяв і начальник Управління МВС у Волинській області генерал-майор міліції Іван Прошковський, під чиїм особистим контролем здійснювалася охорона громадського порядку в місті, яку забезпечувало майже 190 працівників міліції і військовослужбовці в/ч 1141 Внутрішніх військ МВС України. До речі, участь у військовому параді брали бронетранспортер та оркестр цієї військової частини.

У своїх вітальних виступах голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, голова обласної ради Анатолій Грицюк, мер міста Луцька Богдан Шиба пригадали, якими тяжкими для області були роки фашистської окупації. Зокрема, 22 червня 1941 року Волинь однією з перших зазнала віроломного нападу гітлерівської Німеччини. Імена прикордонників українця Івана Пархоменка, білоруса Петра Старовойтова, росіянина Василя Петрова, які загинули в перші дні війни, відбиваючи шалені атаки ворога, згодом були увіковічені в назвах волинських сіл. Під сильним натиском переважаючих сил фашистів відступили частини розміщеної на Волині 5-ї армії. 8 липня 1941 року область повністю окупували гітлерівці.

Війна принесла на Волинь неймовірні страждання й руйнації. Фашисти знищили 165300 жителів області, понад 20 тисяч волинян вивезли до Німеччини на каторжні роботи. Спалено і понищено 107 сіл. Пограбовано і вивезено цінну сировину, майно підприємств, господарств, багатьох громадян.

Звірства окупантів викликали активний рух опору. До весни 1942 року в області вже сформувалося сім місцевих партизанських загонів, а всього в роки війни діяло більше 50 загонів і з’єднань.

З 1942 року на Волині почали створюватися бойові сили Української Повстанської Армії. На її території діяли сотні, курені, рої воєнної округи "Турів" групи УПА-Північ, які формувалися в основному з місцевого населення і мали його підтримку.

Початок звільнення Волині від фашистської окупації настав лише у січні 1944 року в результаті наступальної операції 13-ї армії 1-го Українського фронту. 2 лютого було очищено від німецьких фашистів місто Луцьк, до 10 лютого - Ківерці, Маневичі. Визвольні бої тривали, аж до серпня 1944 року.

У І944-І945 роках у діючу армію було мобілізовано і кинуто на фронт 107 тисяч волинян. Тисячі з них загинули або пропали безвісти.

Серед визволителів Луцька було чимало солдатів, які після закінчення війни прийшли на службу до органів внутрішніх справ. Одним із таких героїв війни є Володимир Єщенко, який також брав участь у цих бойових діях. Всю війну він провів в активних боях: був командиром взводу четвертої батареї другого дивізіону 112-го гвардійського гарматно-артилерійського полку, в якому пройшов від Курської дуги по території семи областей України, форсував Дніпро, визволяв Київ, а потім громив німців під Рівним і Луцьком, визволяв Львівщину, Польщу, Чехословаччину, став учасником боїв під Берліном. На щастя, здоров’я ще й сьогодні дозволяє колишньому фронтовикові та міліціонерові пройти вулицями обласного центру поряд зі своїми бойовими соратниками.

Нагадаємо, Луцьк та область від гітлерівців визволяв і колишній працівник слідчого відділу Управління внутрішніх справ Петро Маклаков, який нещодавно став лауреатом премії "Людина року Волинського краю 2009" у номінації "Подвиг Волині". Петро Петрович був командиром першого вогневого взводу батареї 76-міліметрових гармат 29-го полку Восьмої Ровенської гвардійської кавалерійської ордена Суворова дивізії імені Морозова. За участь у Волинсько-Рівненській операції, зокрема визволення Дубно, нагороджений орденом Червоної Зірки. Згодом визволяв Львівщину, Угорщину, Чехословаччину, отримав ще два бойових ордени - Вітчизняної війни, - а також медаль "За бойові заслуги" та інші.

На закінчення святкового параду ветеранів Великої Вітчизняної війни піснею і віршем привітали відповідно вокальний ансамбль та учениця однієї з гімназій міста. Насамкінець учасники святкових заходів та лучани поклали квіти до вічного вогню, який своїм полум’ям щодня нагадує нам про страшну агонію війни та блаженну радість Перемоги.

Крім офіційних заходів, для фронтовиків-міліціонерів керівництво УМВС України у Волинській області напередодні 9 травня влаштувало святковий концерт у Волинському училищі професійної підготовки працівників міліції. За словами начальника Управління МВС Івана Прошковського, всього в області проживає 65 ветеранів Другої світової війни, які після її закінчення працювали в органах внутрішніх справ. На жаль, на святкування у зв’язку зі станом здоров’я не змогли приїхати всі учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни. Однак Іван Іванович запевнив, що правоохоронці не оминуть увагою жодного ветерана і обов’язково всіх особисто відвідають.

Під час святкування Дня Перемоги оголосили наказ про присвоєння колишнім працівникам міліції чергових міліцейських звань, нагородили відзнаками МВС, подяками і почесними грамотами УМВС та вручили кожному цінні подарунки. До привітань з нагоди Великої Перемоги долучилися вихованці правознавчого ліцею, які продемонстрували свою бойову майстерність і мелодійний спів. Привітати ветеранів приїхав також вокальний ансамбль "Віват", а пригадати роки повсякденних робочих буднів колишнім працівникам ОВС допомогли показові виступи роти міліції особливого призначення "Беркут" і спецпідрозділу "Сокіл", кінологів та вибухотехніків Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВСУ в області.

Не обійшлося і без привітань від меценатів, серед яких активну допомогу надали приватні підприємці Віктор Киричук (директор "Торгового дому "МлинКов"), Євген Шелепіна, Олег Чернецький та Володимир Марчевський, депутати Волинської обласної ради Валерій Діброва і Петро Олешко. Фінансову та організаційну підтримку також надали, як завжди, Рада ветеранів УМВС України у Волинській області на чолі із Сергієм Шелепіним та Волинська обласна профспілкова організація атестованих працівників ОВС України під керівництвом Володимира Буравського.

Варто відзначити незгасну мужність, силу волі та майстерність ветеранів, які, незважаючи на поважний вік, взяли участь у змаганнях з кульової стрільби й показали пристойні результати, за що також були нагороджені призами та дипломами. Насамкінець святкування Дня Перемоги у Волинському УПППМ фронтовиків почастували смачним обідом з польової кухні.

Крім того, з нагоди Дня Перемоги керівництво УМВС України у Волинській області вже відвідало деяких ветеранів удома, а також завітало до Луцького геріатричного будинку-інтернату. Додамо, що в будинку престарілих 8 травня побував і вищезгаданий оркестр в/ч 1141 Внутрішніх військ МВС України, який подарував мешканцям закладу та черговому персоналу півторагодинний святковий концерт.
Категорія: Актуально | Додав: nekrot (11.05.2010)
Переглядів: 1528 | Теги: Володимир Буравський, УМВС України у Волинській області, начальник УМВС, ветерани, Велика Вітчизняна війна, Іван Прошковський, Сергій Шелепін, перемога

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту