Категорії розділу

Цвях номера [16]
Найцікавіше!
"Стояти!" [31]
Актуально [18]
Підсумки [2]
Реалії [9]
Суд та діло [4]
Позиція [1]
Корисно [5]
Знай наших! [7]
Така служба [10]
Люди в погонах [24]
Ветерани [8]

Статті

Головна » Статті » Актуально

"Мости в Україну" привели волинських міліціонерів до Німеччини

Юлія СІЛІЧ, ВЗГ УМВС України у Волинській області
На початку липня у місті Штуккенброк Федеративної Республіки Німеччина із п’ятиденним візитом побувала волинська делегація правоохоронців, до складу якої увійшли заступник начальника УМВС – начальник Штабу УМВС України у Волинській області полковник міліції Василь Куць, начальник УДАІ УМВС України у Волинській області полковник міліції Валерій Драко, начальник училища професійної підготовки працівників міліції УМВС полковник міліції Михайло Василюшко та начальник кінологічного центру при УМВС підполковник міліції Анатолій Гловацький.

Метою візиту було вивчення досвіду роботи німецької поліції із протидії злочинності, налагодження зв’язків та взаємодії між правоохоронними органами обох держав.



Слід зауважити, що структура німецької поліції дещо відрізняється від української міліції. Керівник адміністрації і керівник поліції – це одна й та ж особа. Тому, відповідно, фінансування здійснюється з двох бюджетів – як з місцевого, так і з федерального.

Не менш цікавим є і той факт, що поліція у Німеччині користується великим авторитетом у населення. Цифри говорять самі за себе – на одне робоче місце бажаючих працювати 8 чоловік.

– Василь Іванович, з чого саме почалася співпраця волинської міліції та німецької поліції?

– Слід сказати, що уже майже двадцять років розвиваються дружні стосунки та добра співпраця міста Штуккенброк і Федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія ФРН із містом Луцьком та Волинською областю. Ці стосунки знайшли широкий розвиток завдяки активній діяльності створеної у 2000 році спілки "Мости в Україну". А декілька років тому очільник спілки професор Карл-Германн Крог запропонував налагодження контактів ще й із представниками поліції обох регіонів. Саме з того часу ми систематично співпрацюємо та отримуємо один від одного практичну допомогу.



– Які форми і методи роботи використовує німецька поліція для протистояння злочинності?

– Під час візиту наша делегація мала можливість відвідати школу поліції Штуккенброк району Ліппе. Це на зразок нашого Училища підготовки працівників міліції. Як позитив слід відмітити, що всі практичні заняття проводяться в умовах наближених до реальних і відпрацьовуються усіма учасниками навчальної групи без винятку. До прикладу: навчальні стрільби здійснюються в умовах, наближених до реальних. Відпрацьовуються різні варіанти дій затримуваної особи, в основному на дистанціях 6-8 метрів. До речі, саме таку методику ми наразі плануємо запровадити у нашому центрі підготовки. Таке собі "навчання в умовах вулиці" дасть можливість молодим курсантам максимально адаптуватися до своєї майбутньої службової діяльності.

Під час відвідування школи кінологів ми ознайомилися з умовами утримання службових собак, методикою їх дресирування. Нам було продемонстровано роботу пошукової собаки по виявленню вибухонебезпечних предметів та слідової собаки по переслідуванню злочинця. Зокрема, для розшуку злочинців по сліду застосовується австрійсько-мисливська порода собак, яка володіє надзвичайно точним поверхневим нюхом. Слід відмітити, що дуже багато уваги приділяється дресируванню собак по виявленню трупів-утоплеників та вибухонебезпечних предметів.



– Чи є у німецької поліції якісь передові надбання, які можна було б перейняти волинській міліції?

– Так, звичайно. Перш за все, це – матеріально-технічна база. Адже в електронному варіанті у поліціянтів зберігаються усі плани-схеми та фотографії особливо важливих об’єктів, таких як школи, торгові центри, лікарні, вузи, що дає неабияку можливість керувати діями нарядів з центру управління. Технічна база є настільки потужною, що навіть дає можливість одному правоохоронцю затримати злочинця і повністю довести його вину. Наприклад, працівникові патрульної служби, який затримав злочинця, для доказу його вини зовсім не потрібно знаходити свідків та понятих. Усе це виконує модернізована новітня техніка. Одним словом, це значно полегшує роботу поліціянтів.

Крім того, ми мали можливість відвідати так званий підрозділ поліції автомобілів Штуккенброка. Мушу сказати – вражаюче! Спостереження за всіма учасниками дорожнього руху здійснюється в автономному режимі технічними засобами, тобто фотокамерами, пересувними комплексами. Усі вони закріплені на законодавчому рівні, тобто у правоохоронців ніколи не виникає проблем із доказовою базою порушників. Фототаблиці із вказаними порушеннями правил дорожнього руху є підставою для накладення та сплати штрафу. Важливий той факт, що за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння будь-якого порушника чекає кримінальна відповідальність. Цікавим є те, що одним із найгрубіших порушень ПДР є недотримання дистанції. Зумовлено це значним швидкісним режимом у Німеччині.

Одним словом – держава у цій країні в першу чергу думає про безпеку громадян та поліції.

– Василь Іванович, чи є що німецькій поліції запозичити у нас?

– Так, звичайно, це – наша мужність і відданість справі. Без сумніву можу сказати, що наші правоохоронці живуть своєю професією. І заради безпеки свого народу ладні ризикувати життям.



– Що ще побачили волиняни під час перебування у Штуккенброці?

– В ході візиту наша делегація також мала змогу оглянути молодіжну тюрму Геругорда, ознайомитись з умовами режиму утримання неповнолітніх злочинців. У школі міліції було вивчено ряд корисних методик по припиненню порушень громадського порядку групою молодих людей, водіння автомобіля в умовах ожеледиці на штучно створеному майданчику. Під час відвідування управління поліції міста Геругорда ми мали можливість ознайомитися з роботою дільничних інспекторів поліції. Також для української сторони були проведені екскурсії містом, ознайомлення з історією та звичаями краю.
Категорія: Актуально | Додав: nekrot (19.07.2010)
Переглядів: 1521 | Теги: УПППМ УМВС, НІМЕЧЧИНА, кінологічний центр при УМВС, УМВС України у Волинській області, співпраця, УДАІ УМВС, Василь Куць

Пошук по сайту

Про нас

Друзі сайту