Категорії розділу

Факти та коментарі [54]
Історія Русі-України [9]
Землепис (географія) [3]
Шевченкіана [4]
Правда про "вурдалака" Тараса Шевченка
Просто політика [8]
Православіє і його вороги [5]
Святе і грішне [19]
Євроатлантизм [6]
Мовне питання [17]

Блог

Головна » 2012 » Вересень » 20 » Журналісти Волині провели акцію «Хто тут наклепник!?»
14:51
Журналісти Волині провели акцію «Хто тут наклепник!?»
наклеп20 вересня в Луцьку відбулася акція «Хто тут наклепник!?». Волинські журналісти провели пікетування під стінами облдержадміністрації, після чого передали представникам влади звернення, яке Луцька Альтернатива публікує в повному обсязі.

Президентові України

Голові Верховної Ради України

Голові Волинської ОДА

Журналісти Волині занепокоєні й обурені черговим кроком до згортання свободи слова в Україні, який зробив український парламент.

Як відомо у вівторок, 18 вересня, Верховна Рада України прийняла в першому читанні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів. Згідно з цими змінами передбачається кримінальна відповідальність за наклеп – «умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію».

Поняття «наклеп» було вилучене з законодавства ще у 2001 році – тоді справедливо вирішили, що честь, гідність та репутація повинні контролюватися нормами цивільного, а не кримінального права.

Ми вважаємо, що можливість карати ув’язненням за наклеп українців загалом й українських журналістів зокрема ставить під загрозу саму можливість вільно висловлювати власну думку.

А криміналізація статті про наклеп є нічим іншим як намаганням захистити державних чиновників і політиків від справедливої критики, перекрити надходження інформації про зловживання української влади у суспільство.

В умовах, коли судочинство в Україні не відповідає нормам європейської практики, коли суди в країні приймають сумнівні рішення, новоприйнятий закон тільки сприятиме трактуванню справедливої критики як кримінального порушення.

Ці законодавчі зміни можуть стати початком політичних репресій, які проводитимуться під гаслом боротьби за об’єктивну інформацію у ЗМІ. Поширенішою стане і самоцензура у ЗМІ.

Новий закон здатен нанести непоправної шкоди українській журналістиці, поставивши під реальну загрозу ув’язнення не тільки найбільш принципових, професійних і незалежних її представників, а й кожного, хто поширить «неугодну» комусь інформацію.

Оскільки стаття про наклеп порушує міжнародні стандарти дотримання свободи слова, ставить нас, журналістів, перед загрозою силового свавілля, псує міжнародний імідж України,

Вимагаємо:

Від Верховної Ради України - не приймати Закон про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини;

Від Президента України – закликати депутатів проголосувати проти криміналізації поняття «наклеп»;

Від голови Волинської обласної державної адміністрації – донести до Президента України, голови Верховної Ради України позицію волинських журналістів, викладену у цьому зверненні, а також усіма іншими можливими шляхами сприяти реалізації журналістських вимог.

Учасники акції «Хто тут наклепник!?»,
місто Луцьк,
20 вересня 2012 року.
Категорія: Факти та коментарі | Переглядів: 1178 | Додав: nekrot | Теги: журналісти, Кримінально-процесуальний кодекс Ук, свобода слова, наклеп, Кримінальний кодекс України, Волинська ОДА
Всього коментарів: 0
Коментування вимкнено. / Комментирование отключено.

Пошук по сайту

Календар

«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Про нас

Друзі сайту